BRATISLAVSKÁ SKUPINA PARKETOVÝ LEV NAHRALA DEBUTOVÝ ALBUM

Parketový lev cdŠtvorica neprehliadnuteľných hudobníkov z Bratislavy, bratia Ján a Jakub Hrčkovci ( bývalí členovia skupín Kaktus, Ramones Bratislava, Sveťo Korbeľ & Personál), Alex Oplt a Dafy spojili sily a nahrali ich prvý album s názvom Parketový lev.

Na albume sa nachádza 11 piesní s punkovým zvukom, prvkami rock’n’rollu a blues. „Vychádzali sme z nášho akustického projektu Bratia Hrčkovci, no cítili sme, že to malo mať iný nádych, tak sme intenzívne začali hľadať ďalších členov,“ vysvetľuje Janči, starší z bratov Hrčkovcov. „Chalanov som poznal ako výborných hudobníkov undergroundovej scény, videl som zopár ich koncertov, tak som ich začal sledovať na sociálnej sieti. Jedného dňa som zistil, že hľadajú bubeníka. Váhal som, no nakoniec som sa rozhodol im napísať, napriek tomu, že sme sa osobne nepoznali. Dohodli sme sa na skúške,” opisuje Alex. „Mal som pocit, ako by sme spolu hrali už 10 rokov,“ doplnil Kubo. Na base hral pôvodne Janči, no neskôr sa rozhodli pre ďalšieho člena. „Po viacerých neúspešných pokusoch nájsť vhodného spoluhráča sme oslovili nášho dlhoročného kamaráta Dafyho,“ hovorí Janči a dodáva: „V jeho kapele hrá síce na gitaru, naša ponuka mu však vyhovovala, tak sa k nám pridal.“ V takejto zostave začali spolu skúšať a v lete 2018 sa pustili do nahrávania albumu.

Parketový levParadoxom je, že album nebol nahrávaný v štúdiu, ale priamo v bratislavskom klube MMC. „Mastering a zvukovú réžiu mal pod palcom Vilo Štrba, ktorý svoju prácu odviedol na výbornú,“ prezrádza kapela. V poslednej piesni na albume Keď idem domov sa predstavil hosť na harmonike Slavomír Hoffer. Zaujímavosťou je, že v pôvodnom znení harmonika vôbec nebola, dohrávali ju až neskôr. „Chceli sme túto pieseň nejakým spôsobom oživiť, priniesť niečo iné, preto sme sa rozhodli osloviť Slava, ktorý nás sprevádzal aj na už odohratých koncertoch,“ prezrádza Janči. Album si môžete zakúpiť na CD nosiči. Tento rok tiež vyjde aj vinyle v českom vydavateľstve PHR Records.

Kapela svoju koncertnú premiéru odštartovala v októbri, keď si zahrala v bratislavskom klube MMC ako predkapela Slobodnej Európy. „Tento rok už máme naplánovaný jeden festival a niekoľko koncertov, chceli by sme stihnúť natočiť aj videoklip,“ prezrádza plány Jakub.

Najbližšie ich môžete vidieť 8.3.2019 v nitrianskom Frankie Rock Clube a 9.3.2019 v City Clube v Trnave. 

NMR (foto: press)