BRATISLAVSKÁ SKUPINA ROYKO PASSAGE ZVEREJNILA KLIP K PIESNI THIS BOY IS A STATUE

Roykko PassageBratislavská indie rocková skupina Royko Passage po úspešnom zverejnení prvého singla z nového albumu predstavuje druhú skladbu. Pieseň This Boy oohlásili aj s novým videoklipom a chystajú sa na letné koncertovanie po Slovensku.

Súčasná zostava spolu hrá od roku 2014. S iným bubeníkom však Royko Passage tvorila a koncertovala už od roku 2004 a vydala úspešný demo album 4real.

Nový album bol nahrávaný a zmastrovaný v štúdiách LVGNC a oproti predchádzajúcej tvorbe je je v jeho nahrávkach počuť viac gitár a melodických skladieb.

Členovia alternatívnej kapely Royko Passage majú za sebou aj samostatné projekty a hudobné spolupráce, v rámci ktorých vystupovali na mnohých európskych festivaloch a koncertoch – tri roky žili a koncertovali aj v Londýne. Späť na Slovensko ich priviedli rodiny a túžba pôsobiť na domácej hudobnej scéne.

Frontman skupiny David Strieženec má na svojom konte viacero hudobných ocenení a pod vedením Mareka Rakovického pôsobí v LVGNC Studios. V spolupráci s webom We love guitar zastrešuje úspešný seriál Guitar&Gear, v ktorom predstavuje zaujímavých slovenských aj zahraničných gitaristov a ich hudobné nástroje.

Niektoré z nových piesní od Roykko Passage nájdete aj v našom vysielaní.

Viac informácii nájdete na facebookovej stránke: https://www.facebook.com/roykopassage

Zdroj článku: TS (foto: Oliver Woodward)