BRATISLAVSKÉ JAZZOVÉ DNI PONÚKNU PRIESTOR AJ MLADÝM TALENTOM

Bratislavske jazzove dniBratislavské Jazzové Dni (BJD) aj tento rok hľadajú mladé talenty. Súťaž je otvorená nielen pre džezové kapely či projekty, ale aj pre príbuzné žánre a všetku dobrú a kvalitnú hudbu. „Program festivalu sa snažíme formovať pestro. Zameriavame sa na kvalitnú hudbu a tohto hesla sa držíme aj pri výbere finalistov súťaže mladých hudobníkov,“ prezradil organizátor festivalu Pavel Daněk. Z prihlásených interpretov vyberú finalistov, ktorí budú koncertovať už na tohtoročnom podujatí. Festival sa bude konať od 8. septembra do 28. októbra. Víťaz, ktorého vyberú fanúšikovia hlasovaním, má istý koncert na hlavnom pódiu jubilejného 45. ročníka festivalu v roku 2019.

Interpreti, ktorí sa chcú zapojiť do súťaže, môžu svoje prihlášky posielať do 24. septembra 2018. Skladby je potrebné zaslať spolu s krátkou biografiou a fotografiou agentúre Rock Pop Bratislava.

Tohtoroční finalisti sa budú môcť pýšiť svojím koncertom na podujatí, na ktorom budú koncertovať aj svetové hviezdy ako Kennedy Administration (19. októbra), Yellowjackets feat. Luciana Souza (20. októbra), The Manhattan Transfer (21. októbra) či John Scofield (28. októbra).

Predchádzajúcimi víťazmi súťaže sú The Illusions Trio (2010), FAT breakFAST (2011), Martin Uherek Quartet (2012), Maringotka (2013), GrooveHub (2014), Cha Bud! (2015), Ľudové mladistvá (2016) a Carpet Cabinet (2017).

Silvia Turnerová (foto: archív)