SLOVENSKÁ SKUPINA KONEKSHAN PREDSTAVUJE SINGEL BEAT IS KILLIN‘ ME

Konekshan 2018Mladí reggae maniaci z Bratislavy, sebavedomá kapela Konekshan, posiela do sveta svoj v poradí tretí singel s názvom „Beat is killin’ me“. Po debutovej piesni „RomCom“ a skladbe „Woof’n“, ktorá mala animovaný videoklip, sa ich fanúšikovia môžu tešiť na moderný zvuk, šťavnatý „riddim“ a prísny „raggamuffin flow“, doplnený výrazným ženským spevom. Videoklip k ich novinke s nádychom industriálu vznikol spontánne za jedno poobedie pod taktovkou talentovaného producenta menom Lukie Fwd.

Kapela Konekshan koncertuje v stabilnom šesťčlennom zložení. Medzi piatimi chalanmi na pódiu dominuje speváčka Barbora Solařová aka Bashy B, ktorá okrem živelného spevu výsledný „sound“ dotvára aj hrou na klávesy. Za mikrofónom ju dopĺňa výrazný zjav na reggae scéne, poľský raggamuffin Grem, ktorého texty sú vyšperkované do poslednej bodky a to hneď v niekoľkých jazykoch. Za bicími sedí dobre známa postavička na domácej reggae scéne, bývalý člen Medial Banana Boris Bašista. Basové linky v kapele osedlal Filip Rácek a gitarové „chopy“ seká Roman Pavlík, ktorí kedysi patrili pod reggae  a dubovú značku Foolproof riddims. Aktuálnu zostavu skupiny dopĺňa vekom a pôsobením v kapele najmladší člen Jakub Jánoši, ktorého gitarové sóla a „vyhrávky“ obohacujú zvuk kapely o zaujímavé žánrové presahy.

Skupinu Konekshan môžete najbližšie vidieť na Uprising Festivale na Zlatých pieskoch už túto sobotu o 16:30 hod. na Budiš Aréna Stage.

Ľubomír Krestián aka Lego Medveď (foto: Martin Gašparík – Gaspo Photography)