BRITSKO-SLOVENSKÉ DUO CRAGGY COLLYDE OHLASUJE MINI ALBUM

Craggy Collyde je britsko-slovenské rock’n’rollové duo so základňou v juhomoravskej metropole Brno.

Frontman Craggy pochádza z Veľkej Británie, kde roky hrával po undergroundových kluboch s rôznymi rock’n’rollovými skupinami. Jedného dňa sa ocitol uprostred Moravy a počas toho ako sa ponevieral po brnenských baroch so svojou akustickou show, sa stretol so Slovenkou Veronikou.

„Počas môjho štúdia v Brne v roku 2014 som zašla na akustický koncert jedného Angličana, tým myslím Craggyho a náš spoločný známy sa mu zmienil, že hrám na bicie,“ spomína bubeníčka Veronika.

„O štyri roky neskôr, keď sa Craggy rozhodol, že je na čase znovu oprášiť elektrickú gitaru, sa mi ozval, či by som mu nepomohla s nahratím nejakých piesní. Nadšene som súhlasila, keďže jeho akustický trash’n’roll sa mi veľmi páčil. Úlohu zohralo tiež to, že som sa v tej dobe práve vrátila zo zahraničia, pevne rozhodnutá pokračovať v hraní. Bola to ideálna príležitosť a kombinácia.“ dodáva Veronika.

Z náhodnej „zrážky“ („collide“ po anglicky) v roku 2018 tak vznikla kapela, ktorá vydala svoj prvý singel „Sorry Now“. Na konci tohto mesiaca vydávajú Craggy Collyde svoju druhú nahrávku, ktorá bude obsahovať šesť piesní. Mini-album s názvom „Wrapped Up In Ribbons“ vyjde oficiálne na všetkých digitálnych platformách v pondelok 30. marca 2020. Už teraz je ho možné objednať na Bandcamp.

„Veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo nahrať ďalšie pesničky a pripraviť ich na vydanie aj na vinyle. Momentálne netrpezlivo očakávame dodanie platní a tie budú dostupné od apríla. Ich oficiálne uvedenie plánujeme na Record Store Day v Bratislave 18. apríla,“ prezradil frontman kapely.

Z mini-albumu „Wrapped Up in Ribbons“ je zatiaľ zverejnený prvý song Dead Refrain. Na jar 2020 má Craggy Collyde naplánovaných aj niekoľko koncertov, napríklad v Brne, Bratislave alebo Banskej Bystrici. Aktuálny zoznam koncertov nájdete na oficiálnej webovej stránke www.craggycollyde.com.

NMR (photo: press Craggy Collyde)