BRITSKÝ HUDOBNÝ FUSIONISTA WILL HOLLAND ALIAS QUANTIC UDREL SO SILOU 1000 WATTOV

Quantic Presenta Flowering Inferno - 1000 Watts (Tru Thoughts , 2016)

Quantic Presenta Flowering Inferno - 1000 WattsNenásytný zvukový alchymista Will Holland, alias Quantic je späť na hudobnej scéne. Napriek tomu, že v súčasnosti žije v New Yorku, inšpiráciu pre svoje nové nahrávky hľadal na Jamajke. Pomáhali mu pritom mnohí hudobníci, ku ktorým patrí napríklad legendárny spevák U-Roy, pôvodný bubeník Boba Marleyho Santa Davis, basový gitarista Fabian Cook a speváčky Alice Russell , Nidia Gongora, Hollie Cook.

Album s názvom 1000 Watts je tretím albumom, ktorý vznikol za účasti voľného združenia hudobníkov Flowering Inferno. Pod názvom tohto fiktívneho projektu môžete nájsť hudbu, ktorá je charakteristická najmä salsou, cumbiou, reggae a dubom. Na albumovej novinke 1000 Watts dominujú najviac hudobné štýly reggae a dub. Piesne vznikli autentickým prístupom s pomocou analógového nahrávania.

Quantic

Quantic sa snažil čo najviac priblížiť k zvuku typickému pre reggae produkciu zo sedemdesiatych rokov minulého storočia. Väčšina nahrávok vznikala v King štúdiu v Los Angeles. Niektoré skladby boli nahrávané aj v Bogote, v Kingstone alebo v Londýne a výsledok znie pôsobivo. Quantic opäť obhájil povesť špičkového zvukového inžiniera.

Technicky je album ako celok zvládnutý na výbornú a čo je dôležité, dajú sa na ňom nájsť i pôsobivé piesne. Favorizujeme najmä skladby, v ktorých počuť spev. K tým patrí napríklad A Life Worth Living, Shuffle Them Shoes, Chambacú a tiež titulná skladba 1000 Watts, v ktorej vyniká hlas Christophera Ellisa. Neznamená to ale, že aj z „inštrumentálok“, ktorých je na albume viac ako polovica, nejde dobrý pocit. V horúcich letných dňoch určite vynikne prevažná väčšina tohto štrnásťpesničkového diela.

Róbert Gregor (foto: press Quantic)