BRONSON – TANEČNÝ PROJEKT, INŠPIROVANÝ MENOM ZNÁMEHO KRIMINÁLNIKA

Bronson je spoločný projekt austrálskeho deep housového producenta menom Golden Features a amerického elektronického dua Odessza.

Trio Bronson spojilo svoju kreativitu na debutovom albume, ktorý obsahuje melodické elektronické skladby. Väčšina piesní je vhodných k tancu, pričom obsahuje temné rytmy a množstvo rôznych zvukov. Kapela vo svojej hudbe využíva viacero štýlov tanečnej hudby, pričom je zameraná najmä na skladby so spevom. Tento prístup ich odlišuje od väčšiny súčasnej produkcie vydavateľstva Ninja Tune.

Bronson s ľahkosťou udržujú napätie na všetkých desiatich skladbách svojho albumu.

Ich skladby vznikali spočiatku predovšetkým počas telefonátov, e-mailov a cez komunikáciu prostredníctvom aplikácií Facetime a Dropbox. Neskôr boli dokončované v austrálskej farmárskej dedinke Berry.

Z tohto obdobia pochádza aj názov projektu. Vzhľadom na ich polohu nemali takmer žiadny prístup k internetu. Jedného dňa sa snažili nájsť film, ktorý by si mohli prezrieť.

Mills mal na svojom pevnom disku uložených len niekoľko starších filmov a tak sa rozhodli sledovať film Bronson, ktorý je štylizovaným životopisom notorického násilníka a jedného z najslávnejších britských väzňov. Najprv jeho meno Bronson použili ako náhradný názov pre svoj projekt, ale napokon ho už nevedeli premenovať.

Bronson

Každá skladba albumu je tak trochu odlišným pohľadom na vlastnú hudbu protagonistov. Zároveň kombinuje veľa z toho, čo ich hudbu robilo populárnou v minulosti.

Album skúma témy ako nájsť svetlo v temných časoch. Výsledok ovplyvnila vytrvalosť prostredníctvom osobného boja, v ktorej hudba zohráva hlavnú úlohu.

„Vytrvalosť bolo určite to slovo, ktoré bolo hlavnou témou záznamu, keď sme všetci boli asi v polovici cesty. Vtedy sme začali skutočne objavovať. Množstvo silnej hudby nás poháňalo vpred,“ hovorí Mills z dua Odesza.

Mills takisto poznamenáva, že s projektom Bronson mali pôvodne nahrať len EP, ale keď sa osobne stretli, aby dokončili piesne, nečakane skomponovali dosť skladieb na vytvorenie celého albumu.

NMR (foto: press Bronson)