ELEKTRONICKÝ PROJEKT BULP PREDSTAVUJE PIESEŇ HIATUS

BulpPo roku od vydania debutového albumu prichádza Bulp s inštrumentálnym trackom Hiatus. Tvrdší zvuk založený na syntezátoroch, údernom beate a chirurgicky presných perkusiach pôsobí ako protipól k organickému a melodickému celku, akým je album Yrsa. “Dlhšie som experimentoval s viac raw zvukom, ktorý by nebol veľmi doplnený o organické zvuky, tak príznačné pre moju tvorbu. Výsledkom bol tento skôr klubovo a tanečne ladený track“, hovorí o svojom novom počine Samo Štefanec.

Singel Hiatus vyšiel nedávno už aj na kompilácií nádejných slovenských projektov Ostrov hudby 2, teraz sa kapela rozhodla sprístupniť skladbu na download a v tradičných streamovacích sieťach aj v rámci vlastnej diskografie.

Skladbu zložil, vo svojom štúdiu nahral a zmixoval samotný Samo a autorsky sa podpísal aj pod minimalistický artwork. Do výslednej zvukovej podoby ju zmastroval Tomáš Karásek v štúdiu Gargle&Expel. Hiatus vychádza na značkách Deadred Records a Starcastic Records 2. mája 2018 ako download a stream.

Bulp odohrajú v najbližších dňoch koncerty v Čechách, zastavia sa 3.5. v Prahe (Café v lese, spolu s Autumnist), 4.5. v Olomouci (Divadlo na cucky) a 5.5. vo Valašskom Meziříčí (M-klub).

Martin Turzík (foto: Oliver Staša)

 

Bulp (bio)

Za elektronickým projektom Bulp stojí študent zvukovej skladby na VŠMU v Bratislave Samo Štefanec, ktorý si do svojho pôvodne ‚one-man‘ projektu neskôr prizval ako vokalistku a aj občasnú textárku, svoju sestru Janu.  Pre ich tvorbu je charakteristické tanečné tempo a melodické linky, sami ju označujú ako “elektronická hudba s melodickým srdcom”. Na domácej hudobnej scéne spôsobil rozruch už ich debutový singel Far Light (2015, Deadred / Starcastic).  Nasledovalo Endian EP (2015, Deadred / Starcastic), z ktorého sa neskôr do rozhlasového éteru dostali aj skladby Moving On a Over. V apríli 2017 im vyšiel opäť na značke Deadred / Starcastic debutový album Yrsa, ktorý bol veľmi priaznivo prijatý fanúšikmi aj odbornou kritikou doma aj za hranicami. Bulp je označovaný za jeden z najvýraznejších slovenských talentov posledných rokov, čo potvrdilo aj víťazstvo v ankete Rádia_FM Radio_Head Awards 2015 v kategórii Objav roka a ocenenie albumu Yrsa za Elektronickú nahrávku roka na Radio_Head Awards 2017. Za posledné dva roky absolvovali Bulp množstvo klubových koncertov a predstavili sa aj na festivaloch Pohoda, Colours of Ostrava, Grape, Budapest Showcase Hub, United Islands of Prague či Liverpool Sound City Festival.