BUZZCOCKS VYDAJÚ REEDÍCIE DVOCH ALBUMOV

Anglická punk-rocková kapela Buzzcocks plánuje vydať reedície dvoch nahrávok. Prvou z nich je debutové EP Spiral Scratch (1977), ktoré sa dostane na trh 27. januára na sedempalcovom vinyle v limitovanej edícii 300 kusov.

Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na nové vydanie kompilácie Time’s Up (2000), ktoré sa dostane do predaja 10. marca na CD, vinyle i v digitálnej forme. Obe novinky ponúknu aj v rámci box setu, ktorý vyjde takisto 10. marca a bude obsahovať ďalší bonusový materiál, vrátane fotografií, pohľadníc, plagátov či odznakov.
Nahrávacia spoločnosť Domino Records zverejnila pri príležitosti ohlásenia reedícií video k piesni Breakdown, v ktorom použili zábery z koncertu formácie Buzzcocks z roku 1976 v Lesser Free Trade Hall v Manchestri.
Kapela Buzzcocks vznikla v roku 1976 v meste Bolton. V roku 1978 vydali prvé dve nahrávky Another Music in a Different Kitchen a Love Bites. Doteraz ponúkli celkovo deväť štúdioviek, pričom zatiaľ poslednou je The Way (2014). Na konte majú tiež niekoľko živákov, kompilácií a EP nahrávok. Formáciu v súčasnosti tvoria Pete Shelley, Steve Diggle, Chris Remington a Danny Farrant.

Zdroj článku: SITA (Foto: Press)