CARPET CABINET VYSTÚPIA NA FESTIVALE SHARPE

Carpet CabinetČoraz populárnejšia česko-slovenská formácia Carpet Cabinet má pred sebou niekoľko dôležitých koncertov a pripravuje zopár noviniek. Nazrime do „kuchyne“ tejto osemčlennej jazzovej – fusion kapely.

Za dverami klope ich vystúpenie na showcase festivale Sharpe, ale ešte predtým príde dôležité hranie s Richardom Spavenom a jeho triom, ktoré sa uskutoční 24. apríla v brnenskom Music Lab a 25. apríla v olomouckom Jazz Tibet. Richard Spaven je bubeník a producent spolupracujúci s takými skupinami ako Flying Lotus, The Cinematic Orchestra, Gregory Porter, či Thundercat a teraz budú mať tú česť stáť s ním na jednom javisku aj Carpet Cabinet. Spaven podobne ako Carpet Cabinet inklinuje k používaniu elektroniky a jazzový výraz akcentuje vo fusion, v ktorom sa prelína nu jazz so žánrami hip hop, R&B a funk. Po takomto výdatnom posilnení koncertnej energie sa CC vydajú ďalší víkend na showcase festival Sharpe, kde odohrajú 28. apríla koncert v bratislavskej Novej Cvernovke. Ich koncertný set začne o 21:00 a bude pozostávať z prierezu starých a nových piesní. Majú veľkú šancu zaujať domácich aj zahraničných odborníkov z hudobného priemyslu. Ich skladbu Pulp zaradenú do listening session budú hodnotiť zahraniční promotéri, bookingoví agenti a hudobní experti ako Derek Robertson (Drowned in Sound, UK), Anastasia Connor (405, UK), Filip Košťálek (Colours of Ostrava, CZ), Yves Stephany (radio 100,7, LX) a Oskar Štrajn (ESNS, NL).

Otvárajú sa tak ďalšie možnosti a ponuky na koncertovanie. Ktovie, možno zaujmú a získajú aj pozvanie na ďalší ročník najväčšieho showcase festivalu Eurosonic, ktorý bude zameraný na českú a slovenskú hudbu. Istotou však je, že sa kapela pomaly chystá do štúdia, kde bude nahrávať dva nové single, pričom k jednému z nich pripraví aj videoklip.

Zdroj správy: Music Press Production