AMC TRIO A ĽUDOVÁ HUDBA STANA BALÁŽA ZÍSKALI CENU ESPRIT ZA NAJLEPŠÍ ALBUM

EspritO víťazovi rozhodli fanúšikovia a fanúšičky džezu prostredníctvom internetového hlasovania.

Cenu verejnosti Esprit za najlepší slovenský jazzový album vydaný v roku 2017 získali formácie AMC trio a Ľudová hudba Stana Baláža s albumom Ad Fontes (2017), na ktorom prepájajú svet džezu a slovenského folklóru. O víťazovi tejto kategórie rozhodli fanúšikovia a fanúšičky džezu na základe internetového hlasovania.

Víťaza Hlavnej ceny Esprit určí počas týždňa medzinárodná odborná porota. Cenu verejnosti a hlavnú cenu Esprit si víťazi následne preberú na slávnostnom odovzdávaní cien Esprit 30. apríla o 20:00 v bratislavskom Divadle Aréna. Usporiadatelia odovzdajú oceneným sošky v tvare kontrabasu od akademického sochára Juraja Čuteka. Večer zároveň svojimi koncertmi oživia Sisa Michalidesová – Chloe, Ľuboš Šrámek a Nikolaj Nikitin a Ľubomír Gašpar Cimbal Project.

Odovzdávanie cien Esprit je registrovaná udalosť participujúca na oslavách International Jazz Day pod záštitou UNESCO. Priamy prenos zo slávnostného večera odvysiela rádio Devín a záznam z odovzdávania cien si budú môcť záujemcovia a záujemkyne pozrieť v máji na Dvojke.

Zdroj: Sita (autor diela na fotke: Juraj Čutek)