ČESKÁ SKUPINA OCEÁN VYDÁVA ALBUM FEMME FATALE

Oceán - Femme FataleOproti predchádzajúcemu albumu Ve smíru (2016) je novinka skupiny Oceán radostnejšia a pozitívnejšia. Nadpozemské témy sa viac priblížili k pozemskej realite. „Kým album Ve smíru bol aktom návratu a prijatím všetkých zmien a spoločného otvorenia sa nekonečnému priestoru, tak Femme fatale už je aktom čistého milovania a to po všetkých stránkach. Je viac animálny, plný nehy a naplnenia z prepojenia ženského a mužského princípu,“ opisuje album speváčka Jitka Charvátová.

Na hudbe sa podieľali opäť všetci členovia skupiny, výhradným autorom textov je Petr Hons. Jedna z desiatich skladieb je nová verzia piesne Vyjdi ven (teraz A Vyjdi ven) z repertoáru pôvodného Oceánu, do širšieho povedomia neskôr uvedená skupinou Shalom. Do štúdia sa podarilo pozvať tri niekdajšie speváčky slávnej skupiny Janu Feriovú, Janu Badurovú a Míšu Klímkovú. Album Femme fatale produkoval rovnako ako minulú platňu Armin Effenberger.

Oceán 2018Skupina Oceán vznikla v roku 1985. Počas doby svojho pôsobenia vydala tri štúdiové albumy – Dávná zem, Pyramida snů a 2 ½. Poslednú skladbu natočila v roku 1992 a na konci toho istého roka odohrala svoj posledný koncert. Počas svojej existencie Oceán absolvoval turné po Veľkej Británii v úlohe predskokana skupiny Erasure. Vo svojej dobe sa stal kultom, ktorý ovplyvňoval životný štýl mnohých mladých ľudí. Miesto po predčasne zosnulom Petrovi Mukovi obsadila v neskôr obnovenom Oceáne speváčka Jitka Charvátová. Zostavu skupiny ďalej tvorí Petr Kučera (klávesy), Petr Hons (basová gitara) a Jan Vozáry (bicie).

Libor Lisý a NMR (foto: Roman Černý)