O.B.D. CHYSTAJÚ ŠPECIÁLNY KONCERT, NA KTOROM SA USKUTOČNÍ VEREJNÁ NAHRÁVKA

Svoje tohoročné 25. narodeniny spojí legendárna skupina O.B.D. s obdobím predvianočných parties a pre fanúšikov pripraví koncert, na ktorom odznejú jej najväčšie hity z prvých dvoch albumov aj obľúbené pesničky členov skupiny. Koncert, ktorý bude zároveň verejnou nahrávkou, sa uskutoční 13. decembra v bratislavskom Klube Kulturák (bývalá Hlava XXII).

Okrem klasických skladieb ako Komáre, Biely strom, Na kopci, Had či Zmoknutý vták odznejú aj skladby z albumu Stereo (2016), ktorý je dokumentom toho, že Orchester Bronislava Dobrotu nestratil dych ani po štvrťstoročí a po bezalbumovej dekáde. Dočkáme sa aj živého stvárnenia druhého singla Ľalia.

„So spoločnosťou Club Streemer, ktorá bude nakrúcať video, spolupracujeme od 20. výročia O.B.D. – úspešného koncertu v bratislavskom MMC,“ hovorí líder Roman „Galo“ Galvánek. „Teraz sme sa rozhodli vydať živú nahrávku, ktorej program sa bude opierať hlavne o prvé tri albumy, no zahráme aj piesne z aktuálneho albumu Stereo. Veľmi sa na to tešíme,“ dodáva.

Na budúci rok sa skupina chystá prerušiť oddychový režim, spôsobený rôznymi hudobnými aj inými aktivitami členov skupiny a plánuje veľké turné po Slovensku so skupinou Karpina rozdelené na dve časti. Prvá časť sa uskutoční na jar a druhá na jeseň. „Som veľmi rád, že môžeme predviesť súčasný stav skupiny, pretože je vo výbornej forme,“ hovorí „Galo“. „Trinásť koncertov sa uskutoční na Slovensku a jeden v Prahe. Bude to naozaj veľká zábava, tešíme sa na to.“

Súčasná zostava skupiny je veľmi synergická, sú v nej muzikanti troch generácií a, citujúc jeden z hitov kapely, „funguje výborne, dobre“. O.B.D. sú: Roman Galo Galvánek – spev, hudba, texty, Bronislav Dobrota – gitara, Silvester Sališ – gitara, Oliver Ďurčo – spev, perkusie, Marian Jaslovský – saxofón, flauta, Akai EWI, Juraj Majer – basová gitara, Marek Žilinec – bicie.

Stručná história skupiny: O.B.D. alebo Orchester Bronislava Dobrotu vznikol v roku 1993. O rok neskôr sa v súťaži Marlboro Rock-In umiestnil na treťom mieste. Po súťaži kapela podpísala zmluvu s Universal Music Group na tri albumy. V roku 1995 skupina získala dve ceny Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby – cenu za najlepšiu pieseň Komáre a cenu za Objav roka. O.B.D. vydali päť albumov a jednu kompiláciu.

Marián Jaslovský a NMR (foto: Igor Kollárovics)