ČESKÉ DUO OHM SQUARE SA PRIPOMÍNA DVOMI NOVÝMI NAHRÁVKAMI

Ohm_Square-cant_believe_coverPre druhú časť roku 2019 pripravujú českí Ohm Square nové nahrávky, ktoré nadväzujú na ich predchádzajúcu tvorbu z kladne prijatého albumu A Curious Place Between Souls and Atoms z roku 2014.

Medzitým si ale odskočili k iným náladám a na novom EP s názvom Can’t Believe I’ve Still Got a Headache predstavujú dve nové skladby Closer a Insane spolu s remixom každej z nich. Odľahčené piesne odkazujú na pop či elektronickú hudbu 90. rokov minulého storočia, lo-fi house a bubble-gum vizualizácie. Pritom majú v sebe ľahký nádych irónie a nostalgie.

Nové EP Can’t Believe I’ve Still Got a Headache vychádza 21. marca 2019 na značkách Deadred Records a Starcastic Records ako digitálny download na všetkých streamovacích platformách. Skladby boli nahraté vo vlastnom štúdiu kapely a o mix a mastering sa postaral Andrej Lažo. Autorom designu EP je výtvarníčka Věra Marešová.

Bio:

Ohm Square 2019V súčasnosti v Ohm Square pôsobia Jan2 a Charlotte One. Na koncertoch ich dopĺňa hosť Mirek Lacko. Spoločne patria k pionierom českej elektronickej scény. V roku 2013 im vyšlo vo vydavateľstvách Deadred/Starcastic EP Resist Dance a následne v roku 2014 piaty radový album A Curious Place Between Souls and Atoms. V súčasnosti im vychádza nové EP Can’t Believe I’ve Still Got a Headache.

V kapele, ktorá vznikla v roku 1996, sa stretli členovia skupín Sebastians, Colorfactory a Hyena Family. Trojicu doplnila britská speváčka Charlotte Fairman, známa z londýnskeho projektu Wubble-U. V roku 1997 vydala štvorica debutový album Ohmophonica (Next Era), pohybujúci sa na pomedzí štýlov ako drum’n’bass a breakbeat. Singel Pillow zaradila Nicolette na svoju kompiláciu rešpektovanej série DJ Kicks, čitatelia Rock&Popu zvolili Ohmophonicu za album roka. Na druhom albume Scion kapela menej experimentovala a sústredila sa viac na melodické skladby a zvukovú pestrosť v rámci mantinelov tanečne orientovanej hudby. To im prinieslo ocenenie Akadémie populárnej hudby Anděl v kategórii „Dance and Hip-Hop“ (1999/2000). Tretí album Love Classics (Universal, 2005) vyšiel po šesťročnej prestávke. Po ňom nasledoval žánrovo neohraničený album Taking Shape (2007).

Ohm Square sa uplatnili aj ako skladatelia hudby k filmom ako napríklad Knoflikáři, Anděl Exit Eliška má ráda divočinu. Čas medzi jednotlivými albumami vyplnili bočnými projektami kNot Photogenic a Prince of Tennis. Za album Urbi and Orbi (Starcastic, 2011) si v roku 2011 vyslúžili nomináciu na cenu českej hudobnej kritiky Apollo.

Martin Turzík a NMR (foto: Lukáš Cetera)