ČESKÉ URBAN-FOLKOVÉ DUO KIESLOWSKI SA VRACIA NA SLOVENSKO

V rámci medzinárodného festivalu poézie Ars Poetica vystúpi 15. novembra v bratislavskom V Klube, o deň neskôr v košickej Tabačke, miniturné zakončí v prešovskej Christianii. Dvojica nominovaná na prestížne hudobné ceny Apollo vydala tri albumy – Tiché lásky, Na nože a Medzi lopatky.

„Práve nedávno mi naše vydavateľstvo Indies Scope potvrdilo, že je naše aktuálne CD „Mezi lopatky“, produkované Janom P. Muchowom, vypredané. Máme z toho radosť a cítime, že sa tak prirodzene uzatvára jedna kapitola. Teším sa nielen na slovenské turné s Kieslowski, ale aj na prácu na doske s Martinom „Bonusom“ Tvrdým, s ktorým sa spolupracujem v projekte „Tvrdý / Pomahač“,komentuje aktuálne dianie v Kieslowski hlavný autor textov a hudby, David Pomahač.

Kieslowski vznikli roku 2010, ústrednú dvojicu tvoria gitarista a spevák David Pomahač a speváčka a klávesistka Marie Kieslowski. Kapela získala vynikajúce recenzie svojej tvorby doma a v zahraničí, je dobre prijímaná hudobnými kritikmi i fanúšikmi. Na Slovensko sa vracia pravidelne od roku 2012.

Anna Mašátová + NMR (foto: archív)