COLOURS OF OSTRAVA 2016 NAŠIMI OČAMI

Tretí júloví víkend už neodmysliteľne patrí festivalu Colours of Ostrava. Nemohli sme pri tom chýbať. Už po piaty krát sa festival konal v nezameniteľných priestoroch starých ostravských železiarní, ktoré celému festivalu dodávajú typický kolorit.

Náš program sa začal koncertom mladého slovenského reggae zoskupenia Medial Banana. Skupina nesklamala a aj napriek vytrvalému dažďu dokázala roztancovať početné publikum.

Medial Banana

Veľkým prekvapením bola juhokórejská skupina Noreum Machi, ktorá svojimi rytmickými sekciami a šamanským spevom prilákala stovky divákov.  Tí sa nechali unášať ich hudobnými kreáciami.

Noreum Machi

Medzi headlinerov festivalu patrili i Tame Impala. Ich svojrázny rock charakteristický nezameniteľným spevom Kevina Parkera bol silným zážitkom. Pôsobivá bola ich interakcia s publikom počas vystúpenia.

tame impala

Ďalším prekvapením bola skupina Skinny Lister z Veľkej Británie. Odvážne prelínanie írskej hudby s prvkami punku zanechalo z ich vystúpenia dobrý dojem.

skinny lister

Prvý festivalový deň uzatvárali na hlavnom pódiu francúzski hudobníci zo skupiny M83. Zmes dream popu a post rocku znie možno bizarne, ale v podaní tejto skupiny stála za to. Napriek nepriaznivému a chladnému počasiu sa skupine podarilo vytvoriť riadny „vriaci kotol“ a všetci návštevníci si ich show vychutnali plnými dúškami.

m83

Z piatkového programu sme si vybrali aj vystúpenia dvoch slovenských skupín. Prvým bol koncert bratislavských Bad Karma Boy. Chalani a dáma nesklamali a bolo vidieť, že si svoje vystúpenie plne užili. Nasvedčoval tomu ich sebavedomý výkon a spolupráca s publikom.

bad karma boy

Pre mňa osobne najlepší koncert tohtoročného festivalu Colours Of Ostrava predviedli Korben Dalas. Skupina, ktorú určite nie je treba podrobnejšie predstavovať, zahrala všetky svoje najväčšie hity. Napriek neskorej hodine koncertu (v tom istom čase hrala skupina Of Monster And Men na hlavnom pódiu) si k nim našlo cestu množstvo divákov. Korben Dallas predviedli strhujúci a energický koncert, ktorý bol ocenení búrlivým potleskom. Publikum si vyžiadalo i ďalšie prídavky, čo na podobných festivaloch pri málo známej skupine nie je úplne bežné.

Colours hlavny

Sobotný program bol opäť počas dňa sprevádzaný vytrvalým a studeným dažďom, čo sa ale neodrazilo na nálade pražskej skupiny Monkey Business, ktorá prilákala obrovské množstvo fanúšikov a ponúkla nespútanú energickú show doplnenú o laserové efekty. Vrchol sobotňajšieho večera patril i americkej skupine Thievery Coorporation a ich pestrofarebnej show.

Thievery Coorporation

 

Celkové dojmy z tohtoročného festivalu Colours Of Ostrava sú výborné. Je zrejmé, že ľudia okolo organizátorky Zlaty Holušovej sú profesionáli a osoby na správnych miestach. Negatívne na celom festivale bolo len počasie, ktoré sa žiaľ ovplyvniť nedá. Napriek tomu budeme spomínať na vydarený festival a tešiť sa na jeho ďalší ročník.

Michal Veselský

Foto: Matyáš TheuerMartin Chochola