THE CRANBERRIES DOKONČUJÚ ALBUM, NA KTOROM PRACOVALA AJ DOLORES O’RIORDAN

The CranberriesÍrska rocková kapela The Cranberries vydá na budúci rok nový album. Názov ani presný dátum vydania zatiaľ nie sú známe, muzikanti však prezradili, že zosnulá speváčka Dolores O’Riordan na novinku stihla nahrať spev.

Hudobníci takisto prezradili, že tento rok sa dostane do predaja reedícia debutového albumu Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We? (1993). Kapela na čele s O’Riordan začala pracovať na špeciálnej edícii vlani v lete, a to pri príležitosti 25. výročia vydania debutu. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť na množstvo bonusového materiálu i doteraz nezverejnených nahrávok z obdobia prípravy albumu. Skupina pôvodne plánovala vydať remastrovanú reedíciu tento mesiac, no po januárovom úmrtí speváčky prácu odložili.

Kapela okrem toho plánuje ponúknuť aj reedíciu debutovej štúdiovky Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We? (1993).

Kapela The Cranberries vznikla v roku 1989 pod názvom The Cranberry Saw Us, ktorý si neskôr zmenila na súčasnú podobu. Stala sa populárna už svojím spomínaným debutovým albumom Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We? (1993), z ktorého sa predalo po celom svete vyše 40 miliónov kusov. Skupina má na konte aj nahrávky – No Need To Argue (1994), To The Faithful Departed (1996), Bury The Hatchet (1999), Wake Up And Smell The Coffee (2001), Roses (2012) či Something Else (2017). Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako Zombie, Linger, I Can’t Be With You či Free To Decide.

Zdroj článku: Sita