NEW MUSICAL EXPRESS (NME) PRESTÁVA VYCHÁDZAŤ NA PAPIERI

New Musical ExpressNew Musical Express (NME) začal vychádzať v roku 1952 a dlhé roky patril spolu s britským Melody Makerom a americkým časopisom Rolling Stone k trojici najprestížnejších svetových hudobných magazínov.

New Musical Express (NME), jeden z najznámejších svetových hudobných magazínov, prestáva od budúceho týždňa vychádzať v tlačenej podobe. Posledné číslo vyjde tento piatok, na obálke bude mať aktuálny londýnsky rockový objav Shame a po 66 rokoch, keď tento kultový britský časopis vychádzal každý týždeň, sa jeho obsah presunie už iba na web. Ako v stredu vysvetlil Paul Cheal, riaditeľ vydavateľstva Time Inc UK, pod ktoré NME spadá, hlavným dôvodom takéhoto rozhodnutia je nárast produkčných nákladov, ktorý spôsobil, že vydavateľstvu sa už časopis v tlačenej podobe vôbec neoplatí vydávať.

Na sociálnych sieťach sa krátko po tomto oznámení rozšíril hashtag „RIP NME“, viacero slávnych skupín zverejnilo fotografie starších čísel NME, v ktorých bol s nimi rozhovor.

New Musical Express začal vychádzať v roku 1952 a dlhé roky patril spolu s britským Melody Makerom a americkým časopisom Rolling Stone k trojici najprestížnejších svetových hudobných magazínov. Melody Maker, ktorý vychádzal už od roku 1926, zanikol v roku 2001 a časť jeho autorov prešla do NME. Americký Rolling Stone vychádza naďalej.

NME podľa Cheala bude aj v budúcnosti z času na čas vydávať špeciálne vydania tlačeného magazínu. Nepôjde však už o periodikum, ale len o jednotlivé čísla pri rôznych výnimočných príležitostiach.

Zdroj článku: Sita