DAN BÁRTA A ILLUSTRATOSPHERE VYDÁVAJÚ ALBUM KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH

Na novinke Dana Bártu a jeho skupiny Illustratosphere sa nachádza celkovo trinásť piesní, z toho jedenásť celkom nových.

Český spevák Dan Bárta so svojou skupinou Illustratosphere vydávajú dnes po siedmich rokoch štúdiový album Kráska a zvířený prach. Novinka obsahuje jedenásť celkom nových pôvodných piesní a celkovo trinásť trackov, ktoré vznikli pod aranžérskym dohľadom klávesistu Filipa Jelínka. O zvuk albumu sa postaral gitarista kapely Miroslav Chyška.

Jedna pieseň na štúdiovke je v slovenčine, dva texty, ktorými na album prispela Bártova manželka Alžběta Plívová, sú po anglicky.

Na nahrávke popri Bártovi, Jelínkovi a Chyškovi účinkujú aj kontrabasista a basgitarista Robert Balzar a bubeník Martin Valihora. „Niektoré kusy sú intímne až minimalistické, iné košatejšie. Myslím, že sme sa vystihli zdarne, je to pevné, pekný tvar. Urobili sme krok správnym smerom. Som si skoro istý, že fanúšikov opäť potešíme a tých, ktorí nám neveria, príjemne prekvapíme,“ povedal o novom albume Bárta.

Štúdiová novinka vychádza digitálne aj na CD a vinylovom dvojalbume. Bárta so skupinou chceli album predstaviť aj na turné, koncerty však musia pre momentálnu situáciu odložiť.

SITA (foto: press Dan Bárta Illustratosphere)