DAVID POMAHAČ ZVEREJNIL KONCERTNÝ ALBUM

David Pomahač vydáva prostredníctvom platformy Bandcamp záznam živého koncertu z klubu Café v lese s pomerne unikátnym dátumom vzniku – 11. marca 2020.

Len pár hodín pred prvým lockdownom Českej republiky pokrstil pesničkár David Pomahač svoju prvú sólovú platňu „Do tmy je daleko“. Počas večera zahral so svojím synom Jáchymom aj niekoľko nevydaných piesní, ktoré zazneli práve v živom prevedení na albume „Live 11/3/2020“.

„Mysleli jsme si, že měsíc po vydání alba, tedy už na jaře to krásně oslavíme a uděláme si to hezký. 11. březen se nám líbil. Od 12. byl lockdown a všechno je od tý doby jinak. Deska Do tmy je daleko o hledání světla v temnotě dostala úplně jinej rozměr, “ spomína Pomahač.

Pomahač pôsobil v kapelách Bez peří, Houpací koně, v sprievodnej kapele Xaviera Baumaxa, v roku 2010 založil urban-folkové duo Kieslowski.

Jeho sólový debut „Do tmy je daleko“ sa umiestnil v prvej dvadsiatke celoročnej hitparády Velká Sedma Radia 1, v rebríčku najlepších platní roku 2020 časopisu Full Moon, v prvej desiatke najlepších albumov roka podľa servera Musicserver.cz aj výberu najlepších albumov rádia Expres FM.

V súčasnosti David Pomahač pracuje na druhom štúdiovom albume.

20. marca 2021 ho bude možné vidieť v livestreame z music clubu Kotelna v Litomyšli. Spolu s Jáchymom Pomáhačom odohrajú set zložený z piesní albumu „Do tmy je ďaleko“, éry Kieslowski aj novinky z pripravovanej platne.

Podporiť kapelu môžete kúpou virtuálneho vstupné na https://www.donio.cz/DavidPomahac.

Anna Mašátová a NMR (foto: Kateřina Fialová)