DAVID POMAHAČ ZVEREJNIL PRVÝ SINGEL Z PRIPRAVOVANEJ SÓLOVKY

Krehký pesničkár s dušou rockera a nežný rocker v pozícii pesničkára. David Pomahač je romantik, poet a melancholik v jednom balení. Jeho piesne sú o hľadaní toho, čo vlastne hľadáme úplne všetci.

David Pomahač - Stíny

David Pomahač ohlásil svoju sólovú dráhu singlom „Stíny“ z pripravovaného, zatiaľ bezmenného albumu. K nakrúcaniu prizval hostí – syna Jáchyma, ktorý Davida často sprevádza aj na pódiu, belgického skladateľa a hudobníka Guya van Nuetena a Tomáša Havlena, ktorý album produkuje a mixuje.

„Stíny sú moje strachy, strach je môj tieň. Bojím sa nespavosti, živých snov a reality, ktorej nerozumiem … a tiež taká moja malá popová pieseň, ktorá vychádza vrátane tanečného remixu od Soundocana teda Jana Čechtického z Ohm Square,“ hovorí k singlu David Pomahač.

David Pomahač bol pri zrode projektu Bez peří, deväť rokov strávil v kapele Houpací koně, tri roky zažíval párty v sprievodnej kapele Xaviera Baumaxu. V roku 2010 založil urban folkové duo Kieslowski. Intímne výpovede postavené na zvukoch gitary, piana, dvoch hlasoch a Davidových textoch si získali nemalú fanúšikovskú základňu. Toto duo úspešne koncertovalo v Čechách aj v zahraničí. Kieslowski vydali tri albumy, niekoľko EP, boli nominovaní na hudobnú cenu Apollo.

Okrem pripravovanej sólovky, ktorá sa bude krstiť 30. 1. 2020 v pražskom klube Café V lese, pokračuje Pomahač v spolupráci s Martinom „Bonusom“ Tvrdým na projekte Tvrdý / Pomahač. Je tiež iniciátorom koncertnej série Slow sessions. Album vyjde vo vydavateľstve Indies Scope.

NMR