„DODRŽUJTE VTIPNÝ REŽIM“ ODKAZUJE PESNIČKÁR ADO JURÁČEK VO SVOJOM NOVOM SINGLI

Ado JuráčekPesničkár Ado Juráček vydal svoj debutový album Trubadúr v marci 2018. Album je kolekciou piesní, ktoré vznikli v priebehu niekoľkých rokov. Poslucháči na albume môžu nájsť pieseň Trubadúr oceňenú Zlatou Ružinovskou Lýrou 2017 alebo pieseň Domov, folkovú spolúprácu s Janou Kirschner. Po pár mesiacoch od vydania albumu sa Ado vrátil späť do štúdia, aby nahral novú pieseň „Nemám čas“.

Pieseň Nemám čas je o ľuďoch, ktorí sa stále vyhovárajú na to, že nemajú čas. Text piesne sa od zbytku Adových piesní odlišuje svojou tématikou. Lásku a cestovanie nahradil problém workoholizmu. Hudobný aranžmán piesne sa nesie v duchu akustického minimalizmu, ktorý je pre pesničkára charakteristický. Nahrávku poctil svojou prítomnosťou aj najznámejší slovenský hráč na dobro Henrich Novák. Za bicie sa posadil bubeník Adam Spišák. S oboma hudobníkmi sa Ado stretol až priamo v štúdiu JK Sound v deň nahrávania. “Po hudobnej stránke sme si všetci porozumeli. Pieseň sme mali nahratú za jedno doobedie a stihli sme ešte natočiť aj videoklip“ teší sa zo spolupráce Ado.

Ku piesni Nemám čas autor publikoval aj videoklip, ktorý nafilmoval Tomáš Snop. Snímka je náhľadom za oponu v nahrávacom štúdiu. “Osobne mám rád klipy, v ktorých vidím konkrétnych hudobníkov a proces, akým pieseň vzniká. Preto som chcel, aby aj moja nová pieseň bola vizuálne prezentovaná týmto štýlom,” konštatuje pesničkár. 

 Ado nám nechcel prezradiť, či chystá svoj druhý album. My však tušíme, že pieseň Nemám čas nie je posledná, ktorá nám v blízkej budúcnosti pohladí naše uši.

 Ado počas decembra vystúpi na týchto miestach:

  • 15. December / 16.00 h – Vianočné trhy, Trenčín
  • 20. December / 18.00 h – Adventné Trhy, Trnava

Gabriela Vrbanová (foto: Tomáš Snop)