DOMÁCA SKUPINA SPACE RECORDER MÁ NOVÝ VIDEOKLIP. ZIMU V PESNIČKE SNOW NEHĽADAJTE

Space Recorder 2017Skupine Space Recorder vyšiel začiatkom roka album You Said Sorry and You Left Me . Po prvom singli I Will Never Know sa video stvárnenia dočkala aj krásna balada Snow. Zábery letiacich vločiek a zasnežených plání však nečakajte.

Prečo zimná pesnička v lete?

„Náš pôvodný plán bol počkať a urobiť klip v zime, v snehu… ale predstava drobnej rebélie, nafilmovať video v treskúcom lete,  nás v kapele napokon oslovila. Veci sa nemusia robiť vždy „na prvú,“ kapely sa v klipoch častokrát odkláňajú od textu,“ hovorí basgitarista Timo.

„Keď sa zamyslíme nad textom , Snow (sneh)  je skôr metafora, pesnička nie je vyslovene o zime. Je to skôr o vnútorných pocitoch rozorvanosti, o upokojení svedomia a tíšení hnevu,“ dodáva gitarista Rucho, autor textu.  S natáčaním videoklipu pomáhal produkčný tím Skyfoto.sk. Réžiu a postprodukciu si zobral na starosť gitarista Roman.

„Mojou hlavnou ideou bolo zachytiť vizuálne kvalitné momenty speváčky Saši v prostredí poľa s dozretými klasmi. Tak, aby každý záber obstál ako samostatná fotografia. Druhá myšlienka bola zachytiť základný rozpor skladby – pokoj verzus rozorvanosť, preto sme „nabúrali“ krásnu letnú krajinu obrovskou továrňou s komínmi v pozadí,“ vysvetľuje Roman, ktorý je autorom všetkých videí skupiny Space Recorder.

„Ja verím, že aj keď v klipe nemrzne, nejaké tie zimomriavky sa môžu dostaviť,“ dodáva s úsmevom na záver speváčka Saša.

Richard Ďurana a Róbert Gregor