DOMÁCE DUO BULP DOKONČILO NAHRÁVANIE ALBUMU. OHLASUJE HO VIDEOKLIP K PIESNI ON THE RUN

Na útek do neznáma za vlastnými ideálmi vyzýva v novom singli On the Run domáce duo Bulp. Jeho novinka je predzvesťou dlho očakávaného debutového albumu Yrsa, ktorý vyjde pod značkou vydavateľstiev Deadred Records / Starcastic Records už 10. apríla 2017. Súrodenecká dvojica Samo Štefanec spolu s vokalistkou Janou posúvajú vlastné tvorivé mantinely, čo demonštrujú aj v tejto piesni. „Chcel som vytvoriť skladbu, ktorá má väčší príbeh ako doterajšie texty. Preto sa začína zasnene a po zvrate, v závere nahrávky, sa kompozícia mení na dynamický a tvrdší celok,“ hovorí o novej pesničke Samo, skladateľská polovica dua Bulp, ktoré sa stalo Objavom roka v rámci Radio_Head Awards 2015.

Skladbu On the Run si už mohli hlasujúci v aktuálnej ankete Radio_Head Awards 2016 stiahnuť ako odmenu v rámci kompilácie Počúvaj, čo chceš! Teraz vychádza oficiálne spolu s videoklipom, na ktorom sa podieľali režisér Pavol Čižmár, kameraman Marek Moučka a hlavná produkčná Romana Bédiová. „Koncept videoklipu znázorňuje, podobne ako skladba to, že každý človek túži v živote niečo znamenať a prekonať sám seba, aj keď mu v ceste stoja prekážky. Hlavný vizuálny motív klipu je žiarovkový strom, ktorého svetelná intenzita znázorňuje naplnenie cieľa zobrazovaných postáv,“ uviedol Bulp.

Videoklip vznikal v horskom prostredí v okolí obce Hodruša-Hámre a v lesoch okolo Lozorna. Tvorcovia sa rozhodli pri natáčaní použiť aj malú Super 8mm filmovú kameru, ktorá dodáva záberom osobitý charakter. „Využitím hrejivého analógového obrazu filmovej suroviny docielil kameraman Marek Moučka špecifickú štylizáciu záberov. Realizácia videoklipu bola veľká výzva, aj kvôli ťažšie prístupným miestam a množstvu náročných záberov, ktoré museli byť realizované v obmedzenom čase. Všetci členovia štábu boli vo vysokom nasadení a aj s pomocou ľudí z Hodruše sme zvládli splniť náš časový plán,“ priznáva hudobník.

Bulp si už na Endian EP, ktoré vyšlo v septembri 2015, vytvorili rozpoznateľný rukopis, ktorému zostávajú byť verný. „Album Yrsa bude kombinovať pozitívne a melancholické skladby. Aj napriek prítomnosti zopár tanečných nahrávok bude celková nálada zasnená a skladby budú znieť vo všeobecnosti jemne, aj keď vedia udrieť,“ prezrádza Bulp.

Singel On the Run vychádza spolu s videom 6. marca 2017 na Deadred / Starcastic zdarma alebo za ľubovoľný finančný príspevok na stiahnutie vo formátoch MP3 a FLAC a zároveň stream v sieťach Apple Music, Spotify, Deezer, Google Play atď. V tento deň sa zároveň spúšťa predpredaj vinylovej verzie albumu Yrsa v špeciálnej limitovanej aj štandardnej edícii. Autorom obalu singla je Marta Prokopová.

 

Bulp (bio)

Za elektronickým projektom Bulp stojí študent zvukovej skladby na VŠMU v Bratislave Samo Štefanec, ktorý si do svojho pôvodne “one-man” projektu neskôr prizval ako vokalistku a aj občasnú textárku svoju sestru Janu.  Pre ich tvorbu sú charakteristické tanečné tempo a melodické linky, sami tvorbu označujú ako “elektronická hudba s melodickým srdcom”. Na domácej hudobnej scéne spôsobil rozruch už ich debutový singel Far Light, ktorý vyšiel v júni 2015 na značkách Deadred Records a Starcastic Records.  Nasledovalo vydanie Endian EP (2015, Deadred / Starcastic), z ktorého sa neskôr do rozhlasového éteru dostali aj skladby Moving On a Over. Bulp sú považovaní za jeden z najvýraznejších slovenských talentov posledných rokov, čo potvrdilo aj víťazstvo v ankete Rádia_FM Radio_Head Awards 2015 v kategórii Objav roka. Uplynulý rok absolvovali množstvo klubových koncertov na Slovensku a v Čechách a predstavili sa aj na festivaloch Pohoda, Grape, United Islands of Prague či Liverpool Sound City Festival.

Deadread Records a Róbert Gregor (foto: Matej Kukučka)