DOMÁCEJ SKUPINE SAYS VYCHÁDZA DEBUTOVÝ ALBUM RECOLLECTION

Says - Recollection

V nadväznosti na EP Violation Of vychádza kapele SAYS jej prvý album s názvom Recollection. 

Debutový album bol nahraný počas šiestich dní v septembri 2017 v LVGNC Studios pod taktovkou Toma Lobba a Mareka Rakovického. Fúzia žánrov ako indie-pop a elektronika je charakteristická pre všetkých 11 skladieb. Dominujú v nich výrazné gitarové linky a originálny spevákov prejav. Miestami až jazzové bicie, energické a neopočúvané, držia poslucháča v napätí. Primárnym motívom piesní s anglickými textami je vzťah dvoch ľudí, jeho nestálosť a kontrast momentov, ktoré v ňom môžu nastať.

SAYS (v zložení: Lukáš Hlaváč – gitary, vokály; Tomáš Hríbik – bicie, pady; Roman Hríbik – basa a Dominik Kitko – spev, programming, klávesy) si na album prizvali aj špeciálneho hosťa – Katarínu Málikovú, ktorá sa postarala o klavírne party v štyroch skladbách. Jej vokál sa objaví v duete v intímnej piesni Here We Built.

Predzvesťou albumu Recollection bol prvý singel Peak, vydaný vo februári tohto roka spolu s videoklipom z prostredia ikonickej stavby Slovenského rozhlasu. Paradoxne najmladšiu skladbu, ktorá vznikla iba pár dní pred nahrávaním, môžete zároveň počuť v dennej rotácii alternatívnych rádií.

SAYS sú v súčasnosti na turné, ktoré v apríli odštartovali s českou skupinou I Love You Honey Bunny vo vypredanom pražskom Café v Lese. Za sebou majú aj koncerty v prešovskom klube Wave s Acute Dose či v Novej Cvernovke v Bratislave na showcaseovom festivale Sharpe.

S novým live programom a bubeníkom Lukášom Kubičinom sa kapela ešte počas mája predstaví v rôznych slovenských a českých mestách. V rámci turné si zahrá aj so spolutvorcami tohto albumu, v Banskej Bystrici s projektom Toma Lobba a v Brne a Trnave s projektom Mareka Rakovického.

Lukáš Hlaváč (foto: Says)

Says

SAYS RECOLLECTION LIVE:

  • 5. 5. 2018 / Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica, + luvver
  • 9. 5 2018 / Deň Európy, Hlavné námestie, Bratislava
  • 19.5. 2018 / Music Lab, Brno, + Rákovický
  • 23.5. 2018 / Malý Berlín, Trnava, + Rákovický