DUHAN NOVÝM EP PREKRAČUJE HORIZONTY

Slovenský producent Duhan zverejnil nové EP s názvom “ Wave Rider“, na ktorom kombinuje elektronické nástroje s akustickými. Novinka nadväzuje na dva predchádzajúce albumy „Back to the Future“ (2014) a „United Gravity“ (2018).

Duhan o novom EP hovorí: „Základným zámerom bolo sebavyjadrenie môjho subjektívneho vnímania elektronickej tanečnej hudby, ktorá vie byť nie len sterilná ale aj melodická a môže prehovárať k poslucháčovi prostredníctvom príbehu v aranžmáne skladby. Už počas dokončovania projektov z mojej staršej tvorby som mal rozpracované nové elektronické projekty. S ich dokončovaním som sa to nesnažil urýchliť keďže som si bol vedomý, že aj napriek bohatým skúsenostiam z predošlej tvorby na elektroniku potrebujem vyzrieť.“

Predchádzajúce albumy boli multižánrové a jednotlivé skladby boli postavené na hosťujúcich interpretoch. Teraz je koncept celého projektu postavený viac na žánrovej jednoliatosti.

„Pri nahrávaní živých nástrojov a vokálov si vždy vyberám hudobníkov ktorí vedia aj improvizovať. Častokrát im dávam priestor, aby okrem mojej základnej predstavy do toho vniesli niečo svoje, nebáli sa zaexperimentovať a ísť aj mimo štandardných postupov. Aj tento prístup prináša mojej hudbe pestrosť, o ktorú sa vždy snažím. Takmer vždy pri tvorbe neostávam pri prvom nápade a skúšam netradičné kombinácie až dovtedy, kým nemám pocit že som vyčerpal všetky možnosti,“ dodáva Duhan.

Nové nahrávky majú aj nádych filmovej hudby.

O výnimočný charakter EP „Wave Rider“ sa pričinili aj hosťujúci hudobníci ako napríklad saxofonista Martin Chrenko (Grňa), gitarista Vladimír Nikulin (Jymy) a a zvuk trombónu do jednej skladby doplnil Gregor Chalupecký. V titulnej skladbe hosťuje Sonia Elisheva, v skladbe „Neon Cloud“ Emma Diva. Obe tieto speváčky pôsobia v Londýne.

Mastering zastrešil Gargle & Expel a Ján Zborovjan. O grafický dizajn sa postaral Michal Zahornacký. Dielo z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

NMR (foto: Michal Záhornácky)