DYNAMO TEAM MAJÚ NOVÝ ALBUM S NÁZVOM 3-2-1

dynamoFrontman a autor skladieb Michal Štofej (známy aj zo skupiny Hudba z Marsu) sa hudobne prihlásil ku svojim rock`n`rollovým a punkovým koreňom. Na jeho novom albume však v rovnakej miere znejú aj prvky elektronickej tanečnej hudby. Kto má rád LCD Soundsystem, Weezer, Vampire Weekend, The Vaccines alebo Hot Chip, možno bude mať rád aj nový Dynamo Team!

Kto sa stotožňuje s myšlienkou Leva Tolstého: „Keď chceš byť šťastný, tak buď“, pravdepodobne sa stotožní aj s pozitívnou náladou nového albumu „3 2 1“.

S Michalom Štofejom sme urobili krátky rozhovor:

 1. Na novom albume Dynamo Team spievaš predovšetkým sám. Ako bude vyzerať jeho koncertné prevedenie? Budete prezentovať na koncertoch aj staršie piesne, ktoré naspievali speváčky?

Naživo fungujeme ako duo – Daniel Kravec hrá na bicie, spieva vokály a obsluhuje sampler a ja spievam a hrám na gitare. Čiže je to kombinácia rock`n`rollu a elektropopu, ktorú nazývame „dynamo“. Spievame často spolu – to dodáva koncertu občas beatlesovský, občas chuligánsky náboj. A hráme najhitovejšie skladby zo všetkých troch dynamo albumov, teda aj tie, ktoré na nahrávkach spievali dievčence.

 1. Aký vidíš rozdiel medzi komponovaním piesní pre Dynamo Team a pre Hudbu z Marsu?

Hudobne je to veľmi podobné, akurát teraz sa viac trápim s anglickými textami. Lenže aj dobrý slovenský text sa nerobí ľahko a okruh potenciálnych prijímateľov slovenskej skladby je oveľa menší ako anglickej. Teraz sa mi otvoril celý svet. Ťažko sa naháňa holub na streche, ale nie som typ človeka, ktorý by sa uspokojil s vrabcom v hrsti. Preto momentálne ani neuvažujem o slovenských textoch.

 1. Ako vidíš ďalšiu budúcnosť skupiny Dynamo Team?

Krištáľovú guľu nemám, ale dúfam, že si niekedy zahráme na svetových festivaloch spolu so svetovými kapelami. Chceme vytrvať v produkcii pozitívnej muziky, hoci underground aj mainstream valcuje melanchólia a temnota. S Danielom si rozumieme ľudsky aj hudobne, preto chceme túto dobrú vibráciu odovzdávať aj všetkým poslucháčom a najmä tanečníkom na našich koncertoch.

mike+danielTracklist albumu 3 2 1:

 1. Happy
 2. Tennis (3 2 1 Version)
 3. Floor is Mine
 4. Hurry Up! (3 2 1 Version)
 5. B-Day
 6. Lucky Day
 7. My Boy
 8. Like A Bird
 9. Sunshine
 10. The Man Of Steel

Album je dostupný na: https://dynamoteam.bandcamp.com/album/3-2-1

Róbert Gregor