EWERT AND THE TWO DRAGONS – ESTÓNCI V ŠPIČKE SVETOVÉHO INDIE FOLKU

ewert and the two dragonsEwert And The Two Dragons – Circles   (Sire Records Groups 2015)

Takýto je dnešok. Estónska kapela si strčí do vačku nejednu anglickú alebo americkú kapelu. Estónci Ewert And The Two Dragons (festival Pohoda 2013) to potvrdzujú opäť aj na ich tohtoročnom, v poradí treťom albume Circles. Nie je v tom ani náznak komplexov, kedysi typických pre východnú Európu.

Naopak, títo Estónci znejú ako suveréni z USA. Album Circles nahrávali v amerických štúdiách. Produkoval ho platinový hudobný producent Ryan Hadlock (The Lumineers, Vance Joy). V maličkom Estónsku s počtom obyvateľov 1 315 819 predali 30 000 albumov. Teraz nahrávajú pre label Sire Records Groups, ktorí začínal na začiatku „seventies“, ako propagátor európskych progresívnych skupín v USA (Focus, Barclay James Harvest).

Ewert And The Two Dragons

Ešte by to chcelo trošku počkať, keby všetky svoje piesne dotiahli k väčšej dokonalosti. Sami priznávajú, že niektoré narýchlo dolaďovali v štúdiu, čo je, bohužiaľ, počuť. No niektoré, ako napríklad Million Miles a Pictures, majú všetko, čo majú mať v rámci žánrov, v ktorých sa Ewert a dvaja draci pohybujú, čiže v rámci indie folku, indie popu, alt-country.

Miroslav Potoček (foto: press skupiny)