FALLGRAPP SÚ SPÄŤ S NOVÝM SINGLOM S NÁZVOM DYM

fallgrapp-2016Fallgrapp dnes zverejnil nový singel s názvom Dym. Pieseň, v ktorej spieva dvorná speváčka skupiny Nora Ibsenová a v ktorej hosťuje Juraj Benetin z kapely Korben Dallas je predzvesťou pripravovaného albumu s názvom V hmle, ktorý by mal vyjsť začiatkom roka 2017. Na novej skladbe sa hudobne podieľal aj skladateľ Matúš Široký a textárka, speváčka Dagmar Mišíková.

Pieseň je zároveň súčasťou pripravovanej kompilácie s názvom Ostrov hudby. Pôjde o kompiláciu vydavateľstiev Gergaz, Deadred, Slnko Records a Ajlavmjuzik, ktorá vyjde na značke LALA Slovak Music Export. Názov je zároveň parafrázou na knihu Juraja Kušnierika – Hudba Ostrova. “Aj týmto sme chceli vzdať úctu k práci a odkazu Juraja Kušnierika,” hovoria zástupcovia vydavateľstviev. V histórii slovenskej hudobnej scény sa ešte nestalo, aby sa vydavateľstvá takto spojili pre spoločný cieľ. Spoločným cieľom je spolupráca a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Kompilácia bude obsahovať 23 skladieb a vyjde v digitálnej podobe. Veľká časť skladieb bude úplne nových alebo doteraz nevydaných.

Juraj Jureš Líška založil projekt Fallgrapp v roku 2012. O rok neskôr sa z neho vyprofilovala šesťčlenná koncertná zostava, ktorá sa neskôr rozrástla o ďalších dvoch členov. Na koncertoch spájajú elektroniku s husľovým triom, perkusiami, elektronickými bicími, gitarou a spevom. Na Radio_Head Awards získali ceny v kategóriách: album roka, singel roka, debut roka a elektronická nahrávka roka. Ich zatiaľ jediný album Rieka vyšiel na slovenskej nezávislej značke Gergaz.

Zdroj článku:  Gergaz (foto: Fallgrapp)