FESTIVAL PERKUSIÍ A WORLD MUSIC PRINESIE DYNAMIKU A VÝBORNÚ HUDBU

officina ZOEĎalší ročník Festivalu perkusií  – World of the Drums ponúkne 9. a 10. októbra rytmickú fiestu pre fanúšikov hudby, tanca a perkusívnych nástrojov. Koncerty, workshopy a tanečné vstupy oživia Dom kultúry Ružinov, ktorý sa už tradične premení na hudobný jarmok plný world music, perkusií a akcií pre celú rodinu.

V hlavnom programe v piatok a v sobotu sa predstavia top kapely z Talianska, Maďarska, Poľska a Slovenska. Špičková Officina Zoe z Južného Talianska sa venuje špecifickej ľudovej tradícii pizzica taranta. S touto rytmickou, extatickou hudbou skupina pravidelne vystupuje po celom svete. V roku 2015 vydali svoj aktuálny album Mamma sirena, ktorý sa umiestňuje na najvyšších miestach európskeho world music rebríčka. Ďalšími účinkujúcimi bude speváčka Szilvia Bognár z Maďarska so skupinou etNoé, ktorá sa radí medzi popredné interpretky world music a ľudových piesní v Maďarsku. Multinštrumentalistka a skladateľka  Markéta Mazourová je uznávaná ako „Prvá dáma perkusií V Čechách“. Na festivale sa predstaví ako hráčka na marimbu, log drums, kalimbu, djembe ai.  Z Poľska pricestuje ŜANĜO, ktorej hudobníci sa považujú za cestovateľov v hudobnom svete, absorbujúci kultúru viacerých kontinentov. Nástrojové zloženie sa vyznačuje množstvom perkusívnych nástrojov.

Zo slovenských skupín si v piatok zahrá momentálne najúspešnejšia slovenská world music skupina BANDA. Ich špeciálnym hosťom bude perkusionista Eddy Portella. Campana Batucada predvedie horúcu bubnovú show a na záver sa predstaví skupina Capre, ktorej poznávacím znakom sú exotické nástroje sitár a saz.

V sobotu vystúpia Acoustic Gangsters gitaristu Petra Luhu a mandolinistu Jozefa Scheinera s basgitaristom Jurajom Griglákom a perkusionistom Dinom Majdákom. Rómsku hudbu budú reprezentovať súrodenci Martina a František Ďuďoví, ktorí sú známi z projektu After Phurikane. V roku 2015 boli senzáciou festivalu Crossroads Krakow.

Už tradične nebude počas festivalu chýbať drumcircle, tanečné workshopy a sobotný workshop samba reggae pre bubeníkov pod vedením Igora Holku. Organizátori pripravujú prekvapenia, súťaže a obľúbený workshop bubnovania pre deti zdarma. Festival sa ukončí v sobotu afterpárty v Nu Spirit Clube.

Zámerom organizátorov je ponúknuť príjemné spojenie s hudbou cez rytmy od detí až po fajnšmekrov a predstaviť špičkové skupiny, aké nie je možné často na Slovensku vidieť. Zároveň dávajú priestor aj zaujímavým slovenským projektom.

www.shiraz.sk

Festival perkusií a world music

– World of the Drums-

  1. október 2015, 19:00
  2. október 2015, 18:00, workshopy 10:00 a 17:00

DK Ružinov, Bratislava

Predpredaj: http://predpredaj.zoznam.sk/en/event/4359/world-of-the-drums–festival-perkusii

TS: PR festivalu