FLAVIA COELHO A JEJ USKUTOČNENÝ SEN

Flavia Coelho - Sonho Real (Le Label, Pias, 2016)

flavia-sonho-real-2016Brazílska hudba má vo svete stále dobré meno, čoho dôkazom sú aj skladby rodáčky z Ria de Janeiro – Flavie Coelho.

Od čias vydania jej debutového albumu Bossa Muffin z pred piatich rokov, absolvovala množstvo úspešných koncertov po celom svete a nemalé publikum si získala aj v Európe, najmä vo Francúzsku, kde niekoľko rokov prechodne pôsobí. Pred dvomi rokmi jej vyšiel ďalší vysoko oceňovaný album pod názvom Mundo Meu. Počas jeho nahrávania okrem iných Flavii asistovali nemecká reggae hviezda Patrice, famózny africký bubeník Tony Allen, francúzsky akordeonista Fixi, alebo americký rapper Speech zo skupiny Arrested Development.

flavia-coelho-photo-20167. októbra 2016 oficiálne uzrel svetlo sveta dlho očakávaný, tretí album Flavie Coelho, pod názvom Sonho Real.

Jeho obal vyžaruje pestré farby motýľa, čo sa odráža aj v jeho obsahu. Jednotlivé piesne majú blízko k popu, napriek tomu svojou pestrofarebnosťou môžu zaujať aj náročnejšieho poslucháča. Počuť náznaky brazílskeho hudobného štýlu forro, ale i štýlov reggae, ragga, dub, a v jednotlivých skladbách okrem už vyššie spomenutých hudobných nástrojov aj dychovú sekciu.

Aranžérsky všetky nové nahrávky upravil Victor-Attila, ktorý je v súčasnosti aj speváčkiným manažérom. Spoločne sa im podarilo vytvoriť harmonický album z ktorého sála radostná, priam detská nevinnosť. Mnohé piesne, ktoré obsahuje, by mohli pôsobiť proti jesennej depresii a preto tento album uvádzame ako novinku v rubrike Album týždňa.

Róbert Gregor (foto: press Flavia Coelho)