FOSTER THE PEOPLE PRÍDU NA SLOVENSKO. ZVEREJNILI HNEĎ 3 NOVÉ SKLADBY

Tretí album americkej skupiny Foster the People je na spadnutie. Skupina avizovala už dávnejšie svojím fanúšikom, že v apríli vydá nový singel. Namiesto toho v stredu 27.4.2017 zverejnili hudobníci hneď tri novinky, ktoré sa objavia na pripravovej nahrávke. Pesničky Doing it for the Money, Pay the Man a S.H.C., už stihli predstaviť aj naživo v minulom roku a preto si ich spoločne s hitom Pumped Up Kicks užijú 5. júla aj návštevníci exkluzívneho koncertu v Bratislave.

„Jedna z mojich najobľúbenejších vecí na hudbe je to, že spája. Napísali sme tieto skladby, aby sme ukázali radosť v čase, kedy ju ľudia potrebujú oveľa viac, než kedykoľvek pred tým a tiež sme si mysleli, že je správna chvíľa sa svvami o nich podeliť,“ prezradil k novinkám líder skupiny Mark Foster.

Foster the People nie sú skupinou jedného hitu a dokázali to skvelo prijatým albumom Supermodel z roku 2014 aj napriek tomu, že neobsahoval taký mega hit, akým sa stala skladba Pumped Up Kicks. Kapelu medzičasom opustil basgitarista Cubbie Fink, no hlasy fanúšikov neutíchali a pýtali si tretiu nahrávku. „Foster the People ohlásili veľké letné turné a sme radi, že v rámci neho zavítajú do Bratislavy. Všetkých nás včera prekvapili týmito troma skladbami. Je počuť, že prídu opäť so silným albumom. Síce vybočujú z ich „Pumped Up Kicks štýlu“, ale tieto experimenty s hip hopovými prvkami a synthpopom obaleným v novom zvuku im veľmi svedčia,“ pozýva na bratislavský koncert Michal Očovan z ProMusic.

Foster the People založil Mark Foster v roku 2009 v Los Angeles. Skupina zožala obrovský úspech v roku 2011 s ich debutovým albumom Torches, z ktorého sa predalo viac ako dva milióny kusov a viac ako desať miliónov výliskov singla „Pumped Up Kicks“. Ten bol v tom čase vyhlásený aj za hymnu roku 2011 magazínom SPIN a nasledovali po ňom ďalšie úspešné single „Don’t Stop (Color On The Walls)“, „Houdini“ a „Helena Beat“. Foster the People získali tri nominácie na Grammy za ich monumentálny debut, v kategóriách Best Alternative Album, Best Pop Duo/Group Performance za “Pumped Up Kicks” a Best Short Form Music Video for “Houdini.”

Zatiaľ posledný album „Supermodel“ vyšiel v marci 2014 a produkoval ho Paul Epworth známy zo spoluprác s umelcami ako Adele, Paul McCartney, U2, Bruno Mars alebo Coldplay. Album nahrávali na viacerých miestach po celom svete a nakoniec dosiahol na tretie miesto amerického albumového rebríčka. Singel „Coming of Age“ a „Best Friend“ dosiahli Top 10 v alternatívnych hitparádach. Tretí album je naplánovaný na koniec roka 2017.

Edo Kopček  (foto: Foster the People)