GENIUS LOCCI ZVEREJNILI VIDEOKLIP K NOVINKE NO, NO

Genius LocciRok a pol od vydania debutového dvojalbumu “Presence” predstavila slovenská skupina Genius Locci nový singel “No, No” aj videoklipom. V minimalistickom synthpopovom šate vyjadruje emócie zložitého vzťahu dvoch blízkych ľudí a z nich plynúcu rezignáciu. Pocity vyjadrené v piesni dokresľuje videoklip vychádzajúci spolu s touto novinkou. Zobrazuje vzťah, v ktorom jeden dáva očividne viac ako ten druhý. Nedrží sa pritom striktne textu piesne, ale znázorňuje prostredníctvom rôznych situácií sklamanie, zradu, odpustenie aj blízkosť.

Je to prvý hraný videoklip od Genius Locci, v ktorom si rozdelili hlavné úlohy autorka skladby Ela Boldiš a huslistka Eva Brunclíková. Klip vznikol aj zásluhou Martina Jurčiho, ktorý stál za kamerou a s Elou spolupracoval aj pri písaní scenáru a samotnej réžii. Skladbu “No No” nahrala Ela v domácom štúdiu a o mastering sa postaral Miro Širáň z Kamoto Studio. Práve s ním spolupracujú Genius Locci už od nahrávania ich prvotiny – EP platne “Innate” (2014).

Klip mal pôvodne filmovať Elin brat Sorizzo z kapely S hudbou vesmírnou a hlavnú úlohu v ňom mala hrať namiesto huslistky Evy „frontmanka“ kapely Kery (Elina sestra). Obidvaja však kvôli iným povinnostiam museli svoju účasť krátko pred plánovaným filmovaním zrušiť. Martin Jurči sa vtedy podujal, že okrem kamery pomôže aj s réžiou, scenárom a zaobstaraním potrebnej techniky. O strih a postprodukciu sa postarala Ela a jej Macbook.

Redakciu informovala Ela z Genius Locci (foto: Facebook)