WALTER SCHNITZELSSON SA PRIPOMENULI S KLIPOM O FLÁKAČOCH

Walter SchnitzelssonSkupina Walter Schnitzelsson nahrala nový singel Short story, ktorý predstavuje aj s videoklipom. Posledný rok chalani pracovali na nových pesničkách a skladba Short story je tak predzvesťou druhého štúdiového albumu, ktorého sa fanúšikovia dočkajú ešte túto jeseň.

Hlavným motívom piesne Short story je text “been there, done nothing”, ktorý ospevuje prirodzených flákačov, ktorí v živote hľadajú vždy tú jednoduchšiu a kratšiu cestičku. Pieseň začala vznikať v Austrálii, kam na pár mesiacov vycestoval „frontman“ skupiny Jožko Rezník: “Bolo tam super a aj keď som mal síce pocit, že tam nič nerobím, náramne som si to užíval”.

Podobný príbeh zažíva aj hlavná postava videoklipu. Je to lenivý chalan, ktorý sa snaží dlhé letné dni stráviť nezmyslenou brigádou, ktorá od neho nevyžaduje energiu. Rozhodne sa tak zarobiť si pár drobných a na konci klipu sa s prekvapením dozviete, čo je jeho skutočnou motiváciou.

Videoklip vznikol pod taktovkou režiséra Gregora Valentoviča a kameru držala skúsená Anna Smoroňová. Filmovanie bolo zrealizované v Bratislave a Pezinku, pričom pre hlavného hrdinu Adama Horvátha je to herecký debut. V záberoch v bazéne sa mihnú aj členovia kapely,  odhalení trochu viac ako sú fanúšikovia zvyknutí z ich koncertov.

Na koncertných pódiach môžete oblečených Walter Schnitzelsson vidieť najbližšie napríklad na:

  • 26.6. VOLT Festival, Sopron (HU)
  • 3.8. Festival Končiny, Mojtín
  • 10.8. GRAPE Festival, Piešťany
  • 18.8. Hviezdne noci, Bytča

Martin Kukoľ