GITARISTA SKUPINY PIXIES NASTÚPIL NA LIEČBU ZÁVISLOSTI OD ALKOHOLU

pixies-2016Joey Santiago, gitarista americkej rockovej kapely Pixies, nastúpil na liečbu závislosti od alkoholu a drog.

Skupina o tom informovala dnes prostredníctvom oficiálnej webstránky www.pixiesmusic.com. Päťdesiatjedenročný muzikant by mal v špecializovanom zariadení stráviť najmenej 30 dní.

„Je to tá najlepšia vec, akú Joey mohol urobiť. Sme veľmi hrdí, že spravil tento krok. Žiadame našich fanúšikov, aby Joeyho podporili na jeho ceste za vyliečením,“ uviedol za kapelu bubeník David Lovering. Santiagova liečba by mala ovplyvniť naplánované aktivity skupiny. O čo konkrétne pôjde, však skupina neuviedla.

Pixies

Skupina plánuje vydať 30. septembra nový album Head Carrier, ktorý podporí aj na turné po Európe. V rámci koncertnej šnúry by sa mala zastaviť aj 15. novembra vo viedenskej Stadthalle, o deň neskôr v Aréne v poľskom meste Poznaň a 17. novembra v pražskom komplexe Forum Karlín.

Pixies vznikli v Bostone v zložení Black Francis (spev), Joey Santiago (gitara), Kim Deal (basgitara) a David Lovering (bicie). Debutový plnohodnotný album Surfer Rosa vydali v roku 1988. Po ňom nasledovali nahrávky Doolittle (1989), Bossanova (1990), Trompe le Monde (1991) a až o trinásť rokov neskôr Indie Cindy.

V roku 1993 Black Francis oznámil rozpad formácie bez toho, aby o tom vopred informoval ostatných členov. Následne sa všetci štyria hudobníci začali venovať sólovým projektom. Pixies oznámili návrat na scénu v roku 2004. Kim Deal odišla z kapely v roku 2013, nahradila ju Kim Shattuck, po ktorej prišla Paz Lenchantin.

SITA a NMR (foto: press Pixies)