ORGANICKÝ A ABSTRAKTNÝ PJONI

pjoniLiminal Zones je najnovšie EP mladého bratislavského producenta a hudobníka Jonatána Pastirčáka, čiže Pjoniho. EP vychádza u jeho domovského vydavateľstva Exitabe a zároveň na sesterskej, medzinárodne etablovanej značke Proto Sites, ktorá už vydala päť vinylových platní. Oproti predchádzajúcim „releasom“ Pjoniho novinka posúva katalóg vydavateľstva do celkom nových zvukových sfér.  EP je vystavané na elektro-akustickom pnutí s vplyvmi súčasnej neo futuristickej estetiky.

Vo zvukovom toku nahrávky sa objavujú neľahko rozpoznateľné sonické zvuky. Akustické hlasy pripomínajú elektronický procesing a naopak elektronika imituje organickosť akustických textúr.

pjoni-2S výnimkou poslednej skladby sa EP Liminal Zones nesie v pomerne abstraktnom duchu. K producentom ako M.E.S.H., Lotic či TCF, na ktorých Pjoni rád odkazuje vo svojich DJ.-ských setoch, má EP bližšie skôr po zvukovej ako po kompozičnej stránke. Náznaky harmónie v úvodnej skladbe Train Fuck Koto rýchlo miznú pod vrstvenými hlukovými stenami distortovanej nahrávky.  V skladbe Maranat počuť ako keby sonické úlomky, VVR Asylum pripomína upokojujúcu nedeľnú prechádzku gigantickým kanalizačným systémom, v ktorom rezonuje množstvo neidentifikovateľných zvukov. Niektoré, ako napríklad binaurálne nahrávky zachytávajúce prúd vzduchu cez orgánové píšťaly, vznikli počas Pastirčákovej umeleckej rezidencie v nórskom Stavangeri v roku 2015.

EP Liminal Zones vychádza na vinylovej platni a digitálne. Celosvetovo bude distribuované cez sieť Lobster Distribution a o zaujímavý dizajn sa postaral Matúš Hnát.

Fullmoonzine