GOLDFRAPP ZVEREJNILI NOVÚ VERZIU PIESNE OCEAN, V KTOREJ SPIEVA AJ DAVE GAHAN

Goldfrapp - Silver EyeAnglická elektronická skupina Goldfrapp zverejnila novú verziu skladby Ocean. Na novom spracovaní nahrávky, ktorá sa nachádza na ich siedmej štúdiovke Silver Eye (2017), s duom spolupracoval spevák, hudobník a frontman skupiny Depeche Mode Dave Gahan.

„Pracovať s Daveom Gahanom na novej verzii Ocean bolo pre nás ako skupinu naozajstnou poctou. Sme nadšení, že túto spoluprácu môžeme konečne zdieľať so svetom,“ uviedli Goldfrapp na margo piesne prostredníctvom vyhlásenia. Priaznivci formácie si môžu novinku vypočuť napríklad prostredníctvom služby YouTube.

Skupina Goldfrapp vznikla v roku 1999 v Londýne a tvoria ju Alison Goldfrapp (spev, syntetizátor) a Will Gregory (syntetizátor). Debutovali o rok neskôr albumom Felt Mountain, za ktorý získali nomináciu na Mercury Prize. Nasledovali nahrávky Black Cherry (2003), Supernature (2005), Seventh Tree (2008), Head First (2010), Tales Of Us (2013) a menovaná Silver Eye (2017). Okrem toho vydali aj dve živé nahrávky, dve kompilácie a štyri EP nahrávky. Na svojom konte majú tiež jednu Ivor Novello Award či štyri nominácie na Grammy.

Zdroj článku: Sita