HAFNER & BEYUZ PREDSTAVUJÚ ALBUM OPICE A ANANÁSY

hafner-beyuz-opice-ananasy-cd2016Keď Hafner a Beyuz cítia potrebu vydať album, môžete si byť istý, že naša scéna bude opäť obohatená o kopu srandy.

Moderný spev a kvalitné hudobné podklady. Tak sa stalo aj teraz, práve totiž vydávajú svoj už štvrtý spoločný počin, ktorý nazvali podľa nich veľmi príznačne – Opice a Ananásy. Pri tejto príležitosti už čo-to prezradili.

Opice = bláznovstvo, Ananásy = chuť leta

Prečo ten názov? Zhodujú sa v tom, že u nás postrádajú pozitívnu hudobnú tvorbu. Opice a Ananásy zároveň vystihujú “vajb” albumu a zvuky džungle. Je farebný vizuálne, zvukovo aj textovo.

Podnety od okolia plus smutné či silené produkcie, ktoré mnohí interpreti aktuálne vydávajú teda vyústili do rozhodnutia začať tvoriť.

Pol roka zatvorení v štúdiu

Album Opice a Ananásy vznikal intenzívne polroka vo VTR Studiu na Slavíne. Na celkových 11 skladieb si chalani vystačili sami bez akýchkoľvek hostí, rovnako aj vydanie zastrešili pod domovským Brekeke Recordz. Proste len Hafner & Beyuz & Opice & Ananásy.

hafner-beyuz-album-opice-ananasy3
Haf a Beyuz Photo: Artattack

Tracklist albumu Opice a Ananásy 2016

 1. Intro
 2. Keď idem ja
 3. V tomto meste
 4. Taktoňák
 5. Čas vyložiť vajcá
 6. Gazdovský dvor
 7. Zájazd
 8. Bažina snov
 9. Lepším človekom
 10. Vyvolený

Výnimkou je skladba “Lepším človekom”

Prvým singlom je paradoxne jediná (naozaj!) skladba “Lepším človekom”, ktorá má v sebe isté “nasratie” na súčasné kauzy a situáciu v spoločnosti. Okrem tejto stopy je však zvyšok albumu zaručene veselý, netreba sa teda ničoho báť či nebodaj sa nehať odradiť od vypočutia celého albumu.

Bez príbehu neostal ani cover albumu. Ten vytvoril Palo Čejka poctivou analógovou prácou. Tropický vizuál bol vyrytý do linorytu, ktorého odtlačky následne vyfarbil akrylom. Mimochodom tieto pôvodné odtlačky sú predajné vo farebnej aj čiernobielej verzii.

Opice a Ananásy na letných pódiách

Opice a Ananásy budú dostupné od krásneho dátumu 1. mája 2016. Od tohto dňa bude album k dizpozícii aj digitálne na Spotify, Deezer a iTunes. CD je v predpredaji v Artattack Shope a na Rukahore, kde bude samozrejme následne pokračovať aj predaj. Ak si však svoj kúsok predobjednáte, nebudú chýbať aj podpisy.

Oficiálne album vychádza 28.4. a v ten deň nájdete chalanov u lokálnych borcov Slowatch, kde budú mať autogramiádu. Krst albumu bude prebiehať rovnomerne po celom území Slovenska, na východe, v strede aj na západe. Pozri zoznam miest a vyčekuj si ich v tom najbližšom:

 • apríl –  Bratislava, autogramiáda v Slowatch
 • jún – Košice, Tabačka Kulturfabrik
 • 10.jun – Bratislava, KC Dunaj
 • 17.jun – Žilina, Žilina Stanica

Hafner je s prácou spokojný: “Stojím si za tým, že album šlape od začiatku do konca, som si tým 100-ne istý”. Beyuzov dojem je podobný: “pevne verím, že album ľudom zlepši náladu, teším sa na letné festivaly a koncerty s novymi pesničkami”. Sprevádzať ich inak budú aj special guests Tono S. a Zet.U.Zet.A.

Tento článok je prevzatý, ponechaný v pôvodnom znení z www.artattack.sk Redakcia NMR nezodpovedá za jeho štylistický a gramatický obsah.