HOUPACÍ KONĚ PONÚKAJÚ ÚZEMIE TÝM, ČO STRATILI SMER

Česká skupina Houpací koně predstavuje nový singel s názvom „Náhradní území“.

Od posledného štúdiového albumu „Desolation Peak“ skupiny Houpací koně ubehli necelé tri roky. Kapela sa albumom inšpirovaným Jackom Kerouacom pomyselne rozlúčila hneď dvakrát. Najskôr formou záznamu koncertu z broumovského Soulkostela, na ktorom skladby nielen z posledného albumu ohlodali na akustickú kosť, a potom videoklipom Davida Mencla k príznačne pomenovanej skladbe „So Long“.

Nastal čas nových udalostí.

„Když jsme na Everestu zpívali o tom divným dystopickým snu, že i slunce má zákaz vycházení, ani ve snu nás nenapadlo, že za pár let to bude skoro pravda. A tak aby nás nespolkla tma, udělali jsme o tom písničku – jaký je to se vracet domů a jak je důležitý neztratit směr, protože o moc víc toho člověk nemá. Mít se kam vrátit,“ popisuje nový singel „Náhradní území“ spevák a gytarista Jirka Imlauf.

Nahrávka je po jedenástich rokoch prvou bez producentského dohľadu Jana Brambůrka (Spacey Sound), ktorý s kapelou tvoril jej zvuk od albumu „Hotel Palace“. Pod singlom nahratým v „domácich kulisách předlického tajného štúdia“ sa teraz spoločne s kapelou podpísal hudobník a producent Tomáš Tkáč z labelu Divnosti, známy aj zo skupín Něco něco a Pris.

„Náhradní území“ vychádzajú ako digitálny release s artworkom tvoreným fotografiami Terezy Kunderovej. K dispozícii je od 5. mája 2021 na známych streamovacích platformách a Bandcamp profilu kapely.

Houpací koně ním obrazne sfúkli sviečku na svojej narodeninovej torte.

Anna Mašátová a NMR (foto: Tereza Kunderová)