HUDBA Z MARSU PREDSTAVÍ NAJBLIŽŠÍ ŠTVRTOK V NU SPIRITE AJ NOVÉ SKLADBY

hudba-z-marsu-600x430Blížiaca sa koncertná jeseň so sebou prináša skvelú správu pre fanúšikov kapely Hudba z Marsu. Jedna z najlepších slovenských koncertných skupín sa 13.10.2016 predstaví bratislavskému publiku na koncerte, kde odznejú staré aj nové piesne z posledného albumu. Koncert sa uskutoční za podpory nášho rádia.

Po koncerte vás čaká afterparty s dj-mi New Model Rádia a v bassmente sa o tanečnú zábavu postará DJ Stame so Sionni.

Predpredaj 5€ / na mieste 7€  Ticketportal 

Facebook event: https://www.facebook.com/events/189446778149092/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1475076863580420

Hudba z Marsu biografia: 

Na jeseň 1996 vystúpila partia kamarátov zo školských lavíc na hudobnom festivale HuliFest prvýkrát pod názvom Hudba z Marsu. Zakladajúci členovia Sigi, Štofo, Macho, Vešpík a Katka onedlho nahrali prvé demo. Skladby z neho zabodovali v československých hitparádach. Prišla ponuka na účinkovanie na RockFm feste, rotácia skladieb v undergroundovom rádiu Ragtime, nahrávanie ďalších demonahrávok a prvého albumu Supervýlet. Vďaka nemu spoznalo Hudbu z Marsu celé Slovensko. Najviac zarezonovala pieseň s videoklipom Klára a Gogo. Ďalšie rané nahrávky ako Slečna, Jetoleto, Gogo a prasa, Rege sa postupne uplatňovali na rôznych punkových a reggae kompiláciách.

V roku 2001 kapela vydala druhý album Cosmodisc. Etablovaným členom už bol trubkár Fero a klávesák Tomáš. Šakalík sa stal jednou z najúspešnejších piesní vtedy najpočúvanejšieho rádia Koliba a progresívna skladba Compuphonic sa udomácnila v druhom najpočúvanejšom Fun rádiu. Osviežením albumu bola aj cover verzia Majka z Gurunu, ktorú Marťania pôvodne nahrali pre STV.

Tretí album Trávnice (2005) bol hĺbavejší. Okrem popových popevkov sa na ňom objavili aj etno experimenty – skladby, v ktorých kapela použila vzorky zo starých etnologických platní so slovenským folklórom. Najznámejšími sa stali piesne Fialový kvet, Nahaj ma!, Výberové vibrácie…

Basgitaristu Matúša nahradil džezmen Julo a akordeón pevne uchopil Maco.

V roku 2009 sa Hudba z Marsu ohlásila energickým, veselým albumom Idoli. Spoločným menovateľom viacerých skladieb je disko. Zároveň boli zúročené skúsenosti s ľudovou hudbou a spolupráca s folklórnym súborom Trnafčan. To viedlo ku vzniku svojskej worldmusic skladby Na hubách, ktorá bodovala v národnom kole Eurovison Song Contest 2009. Úspešnými singlami sa stali aj tanečné piesne Disko a Tanečná.

Za 20 rokov účinkovania Hudba z Marsu získala tisíce fanúšikov a odohrala stovky koncertov, okrem iných aj na festivale Sunrock v Belgicku, niekoľkokrát na najväčšom slovenskom festivale Pohoda, v prestížnych televíznych reláciách Metro a Ladí neladí.

V roku 2016 ohlásila skupina návrat na scénu po štvorročnej prestávke. V súčasnosti pripravuje nový album. Nové skladby Hudba z Marsu predstaví aj na koncerte v bratislavskom Nu Spirite.