NOUVELLE VAGUE


Event Details

  • Date:
  • Categories:

Francúzske zoskupenie Nouvelle Vague, ktoré ponúka originálne coververzie v bossa nova obale, zavíta po vyše 6 rokoch opäť do Bratislavy. Unikátny projekt Marca Collina a Oliviera Libauxa sa predvedie 29. septembra v Majestic Music Clube (MMC) v rámci série Dobrý výber.

Novelle Vague

Koncert bude súčasťou ich európskeho turné, ktoré bude nasledovať po letnej šnúre v USA a Kanade. Nouvelle Vague na ňom po covidovej prestávke s miernym oneskorením oslavujú 15 rokov na scéne – aj keď už bez zakladateľa Oliviera Libauxa, ktorý zomrel vlani v septembri vo veku 57 rokov.

Predskokanom bude francúzske indie-popové duo Black Lilys a domáci Curly Simon.

Nouvelle Vague debutovali eponymným albumom v roku 2004. Ukázali na ňom, že známym aj menej známym hitom zo škatuliek ako new wave alebo post punk dokážu dať aranžmány, ktoré zaujmú kritikov, ale aj širšiu verejnosť. Hovoríme o kúskoch ako This Is Not a Love Song od Public Image Limited alebo Love Will Tear Us Apart od Joy Division. Známa je aj skladba In a Manner of Speaking pôvodne od kalifornskej skupiny Tuxedomoon, ktorá má spomedzi ich piesní najviac prehratí na Spotify či YouTube. Odvtedy vydali ďalšie štyri albumy a pravidelne koncertovali po celom svete. V Bratislave v minulosti vystúpili v Slovenskom rozhlase, KC Dunaj a naposledy v Starej tržnici.

Nouvelle Vague

Podobne pôsobiví ako na nahrávkach sú Nouvelle Vague aj naživo, a to najmä vďaka speváčkam.

Na aktuálnych koncertoch sú s nimi Austrálčanka Phoebe Killdeer a Francúzka Mélanie Pain a práve ony dve sa ukážu i v našom hlavnom meste. Atmosféru ich vystúpení cítiť aj z fotiek.

Septembrový koncert Nouvelle Vague bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber, ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. V rámci nej už MMC v minulosti hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour, Movits!, Lamb, The Young Gods či HVOB.

Facebook event

Ján Papač (foto: Rod Maurice)