HUDBA Z MARSU PREDSTAVUJE LETNÝ VIDEOKLIP K NOVINKE „JE TO ONA“

Trnavská skupina Hudba z Marsu je stále aktívna. Pred dvomi rokmi jej vyšiel album s názvom Sonda a kapela neustále koncertuje. Líder Štofo sa príležitostne venuje aj sólovému projektu Mike Lark. Pri príležitosti nového videoklipu sme Štofovi položili niekoľko otázok.

Hudba z Marsu 2019

Čo ťa viedlo k napísaniu piesne Je to ona?

Chcel som pre Hudbu z Marsu klubovú letnú skladbu, tak som si zaspomínal na zoznámenie sa s jednou skvelou kočkou, ktorá je v súčasnosti už mojou manželkou

Nie je to vybočenie z typického hudobného štýlu tvojej kapely? Reggae v spojení s reggaetonom, ak si dobre pamätám, tak Hudba z Marsu ešte nehrala.

S HZM sme v priebehu rokov absolvovali veľa hudobných experimentov a úletov. Reggae a ska je pre nás typické a tentokrát sme k tomu pridali aj trochu reggaetonu, nech je náš zvuk aktuálnejší.

Takisto aj text piesne znie odľahčene? Lákajú ťa letné piesne o láske?

Najradšej hrávame na letných open air festivaloch – tam to sa to hodí, nie? Chceme urobiť radosť našim fanúšičkám, ktoré milujú piesne o láske. A fanúšikovia chalani sú zase radi, keď sú na našich koncertoch pekné fanúšičky.

Treba vás pochváliť, videoklip sa vydaril. Kde vznikol jeho námet a ako ste našli také fotogenické dievčatá?

Ďakujeme, aj nám sa veľmi páči. Scenár som vymyslel ja. S realizáciou nám veľmi pomohol mladý talentovaný filmár Palike Matava. Dokonalá kamera a strih, mega nasadenie. Našli sme filmára, s ktorým chceme určite znova spolupracovať. Snáď to stihneme skôr, než bude na roztrhanie. Väčšina účinkujúcich v klipe je z radov našich fanúšikov – dali sme výzvu na FB, nech sa prihlásia party people a všetkých sme zobrali. Spolupracovali sme aj agentúrou Exit, ktorá nám dala tip na krásky Lauru W (Morská panna) a Miu S (jej rivalka).

Kde ste ho natáčali a koľko trvala jeho realizácia?

Natáčali sme na bratislavskom kúpalisku Ekoiuventa (Mičurin). A išlo to raketovou rýchlosťou – všetko sme zmákli asi za tri hodiny! Znova klobúk dole pred pohotovým kameramanom. 

Môžeš prezradiť aj nejakú pikošku z natáčania? Všetko určite neprebiehalo bez problémov.

Pre mňa osobne bolo dosť náročné oznámiť Mii S, že nebude Morskou pannou ona – tak to bolo totiž naplánované a dohodnuté. Laura W prišla na natáčanie o chvíľu skôr a všetkým bolo okamžite jasné, že práve ona by mala dostať hlavnú rolu. Jej dlhé blond vlasy a príjemné vyžarovanie ju na to predurčili. Takže zhodou okolností sa zápletka zo scenára o dievčatách, ktoré sú mrzuté, lebo ich zatienila Morská panna, premietla aj do skutočnosti. A možno to pomohlo Mii S k jej výbornému hereckému výkonu, ktorý je maximálne uveriteľný. Návštevníkom kúpaliska odporúčam zábavnú debatu so správcom Vladimírom, ktorý sa vraj kúpava po záverečných hodinách bez plaviek, ale nemáte ho pri tom fotiť, lebo by sa musel, podľa svojich slov, „vééľmi hanbiť“

Čím nás Hudba z Marsu ešte prekvapí v nasledujúcich mesiacoch?

Tešíme sa na letné koncerty, najbližšie Kongen Fest 3.augusta, super bude určite aj punkový festival Punkáči deťom a v septembri pôjdeme znova Okolo Slovenska s najlepšími slovenskými cyklistami. A dúfam, že tento rok natočíme ešte aspoň jeden akčný videoklip.

Róbert Gregor (foto: press Hudba z Marsu)