LANA DEL REY BUDE MAŤ KONCOM LETA NOVÝ ALBUM

Na obale albumu „Norman Fucking Rockwell“ s ňou pózuje Duke Nicholson, vnuk Jacka Nicholsona.

Lana Del Rey

Americkej speváčke menom Lana Del Rey vyjde očakávaný album Norman Fucking Rockwell v piatok 30. augusta. Interpretka tiež prezradila, že novinka bude obsahovať 14 skladieb, pričom zverejnila aj ich zoznam. Okrem toho sa s fanúšikmi a fanúšičkami podelila tiež o obal nahrávky, na ktorom s ňou na lodi pózuje herec Duke Nicholson, vnuk Jacka Nicholsona. Autorkou obalu je speváčkina mladšia sestra Chuck Grant.

Tridsaťštyriročná rodáčka z New Yorku predtým z albumu zverejnila piesne Mariners Apartment Complex, Venice Bitch, Hope Is a Dangerous Thing for a Woman Like Me to Have – but I Have It a Doin‘ Time. Na nahrávaní albumu sa podieľali aj Jack Antonoff, Laura Sisk, Rick Nowels a Zach Dawes.

Lana Del Rey, vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010).

Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. S tretím albumom Ultraviolence (2014) po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. S nasledujúcou nahrávkou Honeymoon (2015) sa dostala v UK Charte aj Billboarde 200 na druhé miesto a s albumom Lust for Life (2017) oba rebríčky dobyla. Speváčka už stihla získať napríklad dve BRIT Awards, jednu Q Award a jednu Ivor Novello Award. Na svojom konte má tiež štyri nominácie na Grammy a jednu na Zlatý glóbus.

SITA