HUDOBNÁ KONFERENCIA NOUVELLE PRAGUE PREBEHNE ONLINE A ZADARMO

Organizátori hudobnej konferencie a prehliadky Nouvelle Prague, ktorá tento rok prebehne už po ôsmykrát, pozývajú 31. októbra na online verziu. Čakajú vás prednášky, workshopy i mentorské stretnutia so zástupcami festivalov, klubov, vydavateľstiev a hudobných médií.

„Uvedomujeme si, že je situácia v hudobnom priemysle nesmierne zložitá. Rozhodli sme sa preto konferenciu sprístupniť zadarmo. Tento rok sa viac zameriavame na česko-slovenskú scénu, budú diskutované možné riešenia a východiská z krízy, finančná podpora sektora, ale tiež napr. ekologické prístupy organizovanie hudobných podujatí, ako môžu hudobníci a usporiadatelia zlepšiť komunikáciu na sociálnych sieťach a youtube či kde a ako žiadať o finančnú podporu, „hovorí programová riaditeľka konferencie Anna Mašátová.

Nouvelle Prague otvorí tento rok veľa tém.

Riaditelia festivalov Rock for People a Pohoda Michal Thomes a Michal Kaščák preberú s hosťami, aký je ich výhľad na sezónu 2021, Dan Dudarec (Minority Records), Petr Ostrouchov (Animal Music), David Landštof (Tranzistor) a Shina (Slnko Records) sa zamerajú na problematiku vydavateľstiev, distribúciu a synchronizáciu.

Ako vyzerá súčasná česká rapová scéna a aké trendy budú udávať smer prezradí Jakub Šíma (Full Moon Magazine, Radio Wave), Hugo Toxxx, Daniel Nadler (Kolektív X) a Annet X, hudobníčka a producentka Margo vyspovedá zástupcov popredných hudobných médií – Janu Kománkovú, Michala Pařízka, Honzu Vedrala a Zdeňka Lichnovského.

Nouvelle Prague sa spolu s Davidom Čajčíkom (Heartnoize Promotion, Roxy), Davidom Urbanom (D Smack U), Balászom Soosom (A38) a Stevom Zappom (ITB) pozrú na to, ako premenila koronavírusová kríza booking umelcov, ako sa darí klubom v Čechách a na Slovensku.

Diskutovať na túto tému budú Vašek Kokeš (Fource Entertainment), Martin Kozumplík (Brnenská asociácia klubovej hudby) a Tibor Zelenay (Asociácia hudobných klubov).

Na hudobníčky a hudobníkov čaká hudobný sprievodca po Slovensku, Poľsku, Nemecku a Rakúsku, Andrea Hurychová vás prevedie svetom YouTube, Len Zápotocký (Scale) sociálnymi sieťami. Spoločne podrobne preberú možnosti finančnej podpory a grantov pre hudobníkov aj usporiadateľov, predstaví sa aj platforma JUMP European Music Market Accelerator.

Vzhľadom k súčasným vládnym opatreniam nie je možné usporiadať tradičnú koncertnú časť Nouvelle Prague.

Napriek tomu z viac ako 130 prihlásených projektov vybrali organizátori desiatku najzaujímavejších počinov – Aiko, Annabelle, Bára Zmeková, Billow, Bookie Baker, Papyllon, Sinks, Tea Sofia, Vanua2 a White Place. Tým dajú priestor nielen na webe a sociálnych sieťach, ale aj počas počúvacej časti s osobnosťami hudobnej scény.

Kompletný program konferencie a online prenos nájdete na www.nouvelleprague.com.

Anna Mašátová a NMR (foto: press Nouvelle Prague)