HUDOBNÁ KONFERENCIA A SHOWCASE FESTIVAL CZECH MUSIC CROSSROADS 2018 SA ZAMERIA AJ NA ELEKTRONICKÚ SCÉNU. PRIHLÁSTE SVOJ PROJEKT!

Medzinárodná hudobná konferencia a showcase festival Czech Music Crossroads 2018, ktorý prebehne v priestore Dolu Hlubina v ostravských Dolných Vítkoviciach 16. a 17. júla, tento rok prvýkrát ponúkne novú žánrovú odnož pod názvom Electronic Mission.

Jej cieľom je dať dohromady českých a zahraničných hudobníkov z elektronickej scény a vytvoriť podmienky na diskusiu, výmenu skúseností, znalostí a zručností aj prezentáciu lokálne progresívnej elektronickej tvorby, ktorá má potenciál prekročiť hranice, alebo sa jej to už darí. Program Electronic Mission ponúkne prednášky, diskusie a workshopy určené hudobníkom, promotérom, manažérom, agentom, pedagógom a hudobným publicistom. Jeho súčasťou sa stane aj nočný festival s radom koncertov a živých prezentácií.

Electronic Mission bude príležitosťou na nadviazanie spolupráce nielen so zahraničím, ale aj v rámci lokálnej scény, ktorej zatiaľ nebola venovaná dostatočná pozornosť ako celku. Prvý ročník si kladie za úlohu scénu zmapovať, reflektovať, rozvíjať a prepájať. Chce tiež poukázať na to, že elektronická hudba nie je zďaleka len o kluboch a zábave. Prvý ročník sa zameria na tému „novej komunity“ a bude sa pýtať, akú úlohu zohrávajú medziľudské vzťahy v rámci hudobnej scény, či hudobného priemyslu. Ako sa formujú kolektívy a komunity, ako sa organizujú, aký majú vplyv na vývoj hudby i pretvárania hudobného priemyslu, aj či sa môžu zjednotiť. Okrem hudobných tvorcov sa teda predstaví rad kolektívov, angažovaných projektov a odborníkov, ktorí na lokálnej i zahraničnej scéne pôsobia.

Ak sa chcete so svojím hudobným projektom v rámci nočnej festivalovej časti predstaviť naživo českým a zahraničným profesionálom a mať vstup na celú konferenciu zdarma, pošlite svoju prihlášku s krátkym popisom vášho projektu a odkazom na vašu autorskú tvorbu alebo videoklipy do 30. marca 2018 na email electronicmission@colours.cz. Výzva je určená českým a slovenským producentom, producentkám aj skupinám. Line-up z prihlásených projektov zostaví panel európskych profesionálov.

Kompletný program Czech Music Crossroads Electronic Mission bude oznámený a registrácia pre návštevníkov konferencie a koncertov budú spustené 1. 4. 2018. Czech Music Crossroads organizuje už po piatykrát festival Colours of Ostrava.

Anna Mašátová