HURTS VYDAJÚ ŠTVRTÝ ŠTÚDIOVÝ ALBUM DESIRE A OHLÁSILI NAJVÄČŠIE TURNÉ, KTORÉ ZAHŔŇA AJ BRATISLAVU!

Hurts 2017„Hurts sú späť! Robia to opäť lepšie ako…nuž, vlastne ako ktokoľvek iný: dokážu urobiť song taký euforický až je melancholický.“ i-D
„Skladba Beautiful Ones dokázala zrelú veľkoleposť ich vlastného Euro-synth-popového zvuku a trúfalo ponúka tanečný lesk plný klasického rocku.“ NME
„Prešli dva roky odkedy Hurts vydali excelentný album Surrender. Takže prišiel čas, aby opäť prišli s veľkou a hymnickou skladbou.“ Paper
„Silný nový power-popový singel skúmajúci témy nenávisť, láska, brutalita a krása.“ The Line of Best Fit
„Jedno z najničivejších a najsilnejších videí roka.“ Attitude

 

(Columbia Records, Londýn, UK – 26.5.2017) Hurts oznámili vydanie svojho štvrtého štúdiového albumu DESIRE, ktorý vyjde 29. septembra na značke Columbia Records.

Uplynulo sedem rokov od vydania prelomového singla Wonderful Life a albumu Happiness, ktoré kapele zabezpečili veľký úspech na medzinárodnej scéne. Odvedy britské duo úspešne zastabilizovalo svoju pozíciu a stalo sa jedným z najúspešnejšich a najpopulárnejších „pop acts“ v Európe. Album sa dostal na najvyššie priečky hitparád, single sa stali hitmi v Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Belgicku, Švédsku, Írsku, Rusku, Poľsku, Ukrajine, Fínsku, Holandsku a vo Veľkej Británii.V roku 2016 Hurts predali 100.000 vstupeniek na vlastné koncerty, čím sa stali jednou z najúspešnejších britských kapiel poslednej dekády.

Po triumfálnom štarte kariéry v roku 2010 vydali Theo Hutchcraft a Adam Anderson ďalšie dva albumy Exile (2013) a Surrender (2015) obsahujúce množstvo medzinárodných hitových singlov a rádiových hitov (napr. Stay a Some Kind of Heaven) a ich koncerty sú označované za najinovatívnejšie „live“ podujatia súčasnosti.
„Je nám veľkým potešením ohlásiť DESIRE. Album plný vášne, bolesti a túžby. A najlepšej hudby akú sme kedy urobili,“ povedali o pripravovanej novinke Hurts.
Správa o vydaní nového albumu nasleduje krátko po zverejnení nového singla Beautiful Ones, ktorý okamžite získal nadšené ohlasy kritikov z NME, i-D, Paper, Attitude, Metro či The Line of Best Fit a mnohých ďalších.

Túto pieseň kapela označuje za „oslavu individuality“. Prichádza spolu s novým silným a znepokojivým videoklipom, ktorý napísal spevák skupiny Theo Hutchcraft a tiež si v ňom zároveň zahral hlavnú úlohu.Videoklip má v dnešných dňoch cez viac ako 1.5 milióna videní.

Jasnú a významnú rolu v úspešnom príbehu Hurts hrá úžasné spojenie veľkého hudobného autorstva, vlastného nenapodobiteľného zvuku a úžasného vizuálneho prevedenia. Video k Beautiful Ones je jedným zo strhujúco-dojemných. Témy nenávisti, lásky, brutality a krásy sa nesú celým hudobným dielom, ktoré v základoch skúma nástrahy, intrigy aj empatiu.

 

 

Hurts zároveň oznámili svoje najrozsiahlejšie turné, ktoré začne v októbri tohto roku. V zozname koncertov sa nachádza aj Bratislava, kde kapela zahrá v sobotu 18. novembra.

Predpredaj vstupeniek začne 2. júna 2017 v sieti predpredaj.sk

Hurts Tour:
October
Friday 27 Siberia Arena, Novosibirsk, Russia
Sunday 29 Divs, Ekaterinburg, Russia
Tuesday 31 MTL Arena, Samara, Russia
November
Thursday 2 Olymp, Krasnodar, Russia
Saturday 4 Event Hall, Voronezh, Russia
Sunday 5 Megasport Arena, Moscow, Russia
Monday 6 Jubilee Arena, St. Petersburg, Russia
Wednesday 8 The Black Box, Helsinki, Finland
Thursday 9 Arena Riga, Ria, Lativa
Friday 10 Compensa Concert Hall, Lithuania
Sunday 12 Sports Palace, Minsk, Belarus
Tuesday 14 Mehr! Theatre, Hamburg, Germany
Wednesday 15 UFO im Velodrom, Berlin, Germany
Friday 17 Forum Karlin, Prague, Czech Republic
Saturday 18 Majestic Music Club, Bratislava, Slovakia
Sunday 19 MTP 2, Poznan, Poland
Tuesday 21 Torwar, Warsaw, Poland
Wednesday 22 Velotrek SKA, Lviv, Ukraine
Thursday 23 Stereoplaza, Kiev, Ukraine
Saturday 25 National Palace, Chisinau, Moldova
Monday 27 Gasometer, Vienna, Austria
Tuesday 28 Fabrique, Milan, Italy
Thursday 30 Les Docks, Lausanne, Switzerland
December
Friday 1 Halle 622, Zurich, Switzerland
Sunday 3 Tonhalle, Munich, Germany
Monday 4 Palladium, Cologne, Germany
Wednesday 6 TivoliVredenburg, Utrecht, Netherlands
Thursday 7 02 Academy Brixton, London, UK
Saturday 9 02 Apollo, Manchester, UK

Správu poskytol manažment skupiny Hurts.