JAMIE T – CARRY ON THE GRUDGE

jamie t_coverJamie T, nazývaný aj „one-man Arctic Monkey“, je rodák z britského Wimbledonu.  Jeho hudba je už od jeho prvého albumu Panic Prevention (2007) spojením pesničkárstva s londýnskym akcentom s náznakmi rapu, (badať určitú podobnosť s The Streets), s  jamajským ska aj vplyvmi štýlu rap rocku Beastie Boys a punk rocku The Clash. V počiatkoch jeho kariéry si ho vybral Damon Albarn, líder skupiny Blur, aby remixoval jednu pesničku od Gorillaz.  Jamie T založil vlastnú kapelu a nahral debutový album s hitmi Sheila a If You’ve Got The Money.

Zaujal britských poslucháčov a zložil ďalšie úspešné pesničky, no teraz je tu s dlho očakávanou treťou platňou Carry On The Grudge. Dvanásť nových songov predznamenal najprv vydarený singel Don’t You Find a potom Zombie. Ten druhý je vraj  poctou Johnnymu Cashovi, ku ktorému má Jamie T blízko.  V textoch jeho piesní sa hovorí o medziľudských vzťahoch, vyčerpanosti zo všedných dní, o láske i sklamaní.

Jamie T sa nikdy nehral na veľkého umelca, no jeho skladby mali vždy iskru, hitový potenciál, pritom sú verné britskej nezávislej scéne a právom ich obľubujú kľúčoví dídžeji rádií BBC, XFM. Skrátka, Londýn v plnej kráse. Na platni je niekoľko mimoriadne vydarených pesničiek: Mary Lee o nešťastnej láske, či Peter, pesnička o nepriateľovi, alebo pomalý „lovesong“ Love Is Only a Heartbeat Away. Jamie T sa naplno oddáva svojim songom, čo počuť v jeho speváckom prejave i na tom, ako sú zahrané. Posúdiť to môžete v utorkovom programe 120 minút s hudbou, v ktorom si niekoľko ukážok z novej platne zahráme.

Matej Lauko