JETHRO TULL ODOHRÁ VO FEBRUÁRI EXKLUZÍVNY KONCERT V KOŠICIACH

Ian Anderson a legendárny Jethro Tull po prvýkrát v Košiciach. Koncert sa uskutoční 17. februára 2017 v Spoločenskom pavilóne a ponúkne nielen aktuálnu tvorbu, ale aj najväčšie hity zlatej éry Jethro Tull. Pri výbere priestorov padla voľba na Spoločenský pavilón v Košiciach, nakoľko tento hard rockový velikán odmieta hrať veľké haly. Uprednostňuje výlučne kongresové sály a divadelné priestory.

Po dvadsiatich rokoch sa Ian Anderson vracia na východné Slovensko. Pre zmenu nevystúpi v Prešove, ale v Košiciach. „Vystúpenie Jethro Tull na prešovskom amfiteátri z roku 1997 je legendárne, fanúšikovia na neho veľmi radi spomínajú. Košický koncert sľubuje aj podľa dostupných set listov veľmi silný program obohatený aj o novšie, veľmi kvalitné skladby,“ pozýva na koncert PR manažér podujatia Edo Kopček.

O koncert je taký záujem, že k dispozícii je už len polovica lístkov. Intímnu atmosféru, ktorú ponúkne priestor Spoločenského pavilónu v Košiciach očakávajú aj organizátori. „Ian Anderson a Jethro Tull sú ikonami nielen hard rockovej muziky. Teší nás záujem o tento koncert. Súčasne musím potvrdiť, že sa ďalší koncert nebude pridávať a určite nebudeme meniť priestor,“ dodáva Raymond Kaňa z DoubleHead SK, ktorý tento koncert pripravuje v spolupráci s košickým klubom Colloseum.

Skupina JETHRO TULL vznikla v decembri 1967.  Jej lídrom je od začiatku skladateľ, textár, spevák, flautista, ale aj príležitostný hráč na gitaru, mandolínu a gajdy Ian Anderson.  Už v roku 1969 mali JETHRO TULL album na čele britského rebríčka.  Jeho názov je Stand Up a dosiahol ako prvý zlatú platňu. S ďalšími nahrávkami sa Jethro Tull presadili aj za „veľkou mlákou“, keď napríklad piata štúdiovka Thick as a Brick dosiahla jednotku v americkom Billboarde. Veľmi úspešné boli aj nasledujúce albumy Living in the Past (1972), A Passion Play (1973) a War Child (1974).

Ian Anderson a spol. boli v začiatkoch bluesovou kapelou, no postupne vo svojej tvorbe začali využívať aj folkové či džezové prvky a niektoré piesne znejú dokonca ako staroanglická hudba. Kapela predala na celom svete viac ako 41 miliónov nahrávok a ich záznamy dokumentujú viac ako dvetisíc koncertov, ktoré navštívilo viac než 15 miliónov fanúšikov.

Ian Anderson a Jethro Tull vystúpia v Košiciach 17.februára v zostave Ian Anderson (spev, flauta, gitara), John O´Hara (klávesy a akordeón), David Goodier (basa), Florian Opahle (gitary) a Scott Hammond (bicie a perkusie). Lístky sú už v predpredaji v sieti Ticketportal.

redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér koncertu