JURAJ HAŠKO A PETER ŠRANK ZVEREJNILI VTIPNÝ VIDEOKLIP K PIESNI PREDSAVZATIA

Juraj Haško a Peter ŠrankAutorská dvojica Juraj Haško (autor hudby) a Peter Šrank (textár) zverejnili pred Vianocami videoklip, ktorý nie je o Vianociach, no k Vianociam sa hodí. Je o predsavzatiach, ktoré si dávame počas celého roka a rýchlo na ne aj zabúdame. Dávanie predsavzatí má však svoj „boom“ práve teraz, keď končí starý rok.

Juraj Haško je kapelník banskobystrickej skupiny Sto múch, hudobne spolupracuje s Radošinským naivným divadlom a je aj za niektorými piesňami projektu Michala Kubovčíka s názvom Baštrng. Peter Šrank je textár, folkový pesničkár a spisovateľ.

Ich vzájomná autorská spolupráca priniesla do skupiny Sto múch napríklad piesne Mám problémy so ženami, Čajová alebo Včielky z úľa. Keďže si autorsky aj ľudsky sadli, bolo len otázkou času, kedy vymyslia nový hudobný projekt. Výsledkom je ich spoločný dvojalbum Simultánky, ktoré vyjde na začiatku budúceho roka. Ako prvý bocian z neho (aby sme sa vyhli klišé prvá lastovička) vychádza klip Predsavzatia.

Pieseň nahrala kapela v zložení Juraj Haško (spev, klávesy), Štefan Szabó (gitara), Michal Šelep (basová gitara) a Samuel Juráš (bicie). Nahrávalo sa v Loft studiu v Bratislave a technicky sa o všetko postaral Igor Baar. Videoklip vymyslel tanečník a choreograf Laco Cmorej, kameru a strih má na svedomí Matúš Druga. Lesk mu dali štyri éterické tanečníčky, ktoré zapôsobia v akomkoľvek kostýme. Ako anjelikovia, sestričky alebo party girls.

„Blikajúce farebné svetlá sme mali požičané od kamaráta Zdena a neboli by sme radi, keby sa dozvedel, ako sme sa k nim správali. Preto by sme chceli každého, kto dopozerá až do konca poprosiť, aby o tom nepovedal Zdenovi. Ktorému? To je jedno, žiadnemu. Len tak sa nič nedozvie,“ hovorí o natáčaní Juraj Haško.

Barbora Sláviková a NMR