JURAJ PETÁK A JEHO PROJEKT LANNNE PREDSTAVUJE VIDEOKLIP KU SKLADBE MY DOORBELL

Hudobný projekt LANNNE pokračuje vo zverejňovaní tanečných videí, ktoré spustil klipom ku skladbe „Bad Manners“. Aktuálny videoklip k piesni „My Doorbell“ má svetlú kompozíciu, ktorá dáva chytľavej skladbe tvár.

„My Doorbell je pre mňa najsilnejšou skladbou prvého EP a jednou z obľúbených piesní na albume. Preto mi veľmi záležalo na prípadnej spolupráci pri tvorbe videoklipu. Jednoduchá scéna, pekné svetlá, jeden záber a skvelý tanec. Štýl videa bol jasný od začiatku. Som veľmi rád, že tanečníci spolu s choreografkou vložili do klipu rovnaké nadšenie, aké som pociťoval pri tvorbe skladby aj ja, preto som s výsledkom naozaj spokojný,“ hovorí o klipe Juraj Peták.

Pri tvorbe klipu Juraj spolupracoval s tanečným zoskupením Quan movement pod vedením choreografky Lus Juklovej, o kameru sa už tradične postaral Michal Čecha so svojou Custom Production.

Lus Juklová o tejto spolupráci povedala: „Od začiatku spolupráce som neskrývala nadšenie. Rada spolupracujem s interpretmi, ktorí ma inšpirujú a dávajú do diel svoju jedinečnosť a srdce, ako tomu bolo aj pri tomto projekte. Tým pádom sa to odzrkadlilo aj pri mojej tvorbe, keďže mi dal absolútne voľnú ruku, čo znamená pre choreografa niečo ako splnený sen. Ešte viac sa teším, že dal priestor úžasným tanečníkom z Quan movement na prezentáciu ich tanečného umenia v plnom rozsahu, s čím som sa pri slovenských produkciách ešte nestretla. Za to som nesmierne vďačná a myslím si, že výsledok stojí za to.“

Pieseň „My Doorbell“ sa nachádza na albume „Descender“, ktorý v digitálnej podobe uzrel svetlo sveta už v decembri minulého roka na značke Gergaz. K digitálnej verzii sa začiatkom apríla pridal aj fyzický nosič v podobe vinylu, ktorý z verejných zdrojov finačne podporil Fond na Podporu Umenia (FPU). Platňu stihol Juraj už aj pokrstiť na live streame s príhodným názvom „Dezinfekčný krst“. Záznam si môžete pozrieť na youtubovom profile LANNNE.

LANNNE plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom „Zlatý vek“.

Gergaz a NMR